تداوم پس‌لرزه‌های عملیات تونل؛ افشای رسوایی جدید در ساختار امنیتی رژیم صهیونیستی

تداوم پس‌لرزه‌های عملیات تونل؛ افشای رسوایی جدید در ساختار امنیتی رژیم صهیونیستی
سه شنبه 23 شهريور 1400 - 19:02

رسانه‌های صهیونیستی امروز از رسوایی جدیدی در ساختار امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی پرده برداشتند.

العالم - فلسطین اشغالی

برخلاف ادعای صهیونیست‌ها که همواره لاف قدرت اطلاعاتی و امنیتی خود را می‌زنند، رسانه‌های اسرائیلی خبر دادند، بسیاری از اسرای فلسطینی حتی در بندهای دیگر زندان جلبوع هم از حفر تونل در بند 5 اطلاع داشتند اما طی چند ماه تنها طرفی که از آن بی اطلاع بود ساختار امنیتی و اطلاعاتی زندان بود.

روزنامه یدیعوت آحارانوت در گزارشی تحت عنوان شکست اطلاعاتی ساختار امنیتی اسرائیل نوشت: دست کم 10 نفر از اسرای فلسطینی که از جلبوع نگریختند هم از وجود این تونل مطلع بودند.

«ایلی سینیور» نویسنده این گزارش به نقل از منابع آگاه گزارش داد: نیروهای امنیتی اکنون به این اعتقاد رسیده‌اند که به غیر از 6 اسیر فلسطینی که موفق به فرار از زندان جلبوع شدند، شمار زیادی از زندانیان این زندان هم از طرح فرار اطلاع داشته اما تنها طرفی که از آن مطلع نشد، ماموران اطلاعاتی بودند.

در ادامه این گزارش آمده است، روز به روز ابعاد جدیدی از شکست بزرگ امنیتی منجر به فرار از زندان جلبوع نمایان می‌شود این در حالی است که علامت‌های هشداردهنده بسیاری هم در این بین وجود داشت که همه آنها از سوی مسئولین زندان‌ها و سرویس‌های امنیتی مغفول ماندند.

اطلاعاتی که اجازه انتشار پیدا کرده‌اند نشان می‌دهند در همان تحقیقات اولیه مشخص شد حداقل 10 نفر از اسرای فلسطینی از موضوع تونل مطلع بودند در حالی که به اعتقاد مسئولین امنیتی شمار آنها بسیار بیشتر از این رقم خواهد بود.

یدیعوت آحارانوت در بخش دیگری از گزارش خود تاکید می‌کند، هر چه تحقیقات بیشتر پیش می‌رود ناکارآمدی و شکست اطلاعاتی بخش‌های امنیتی اسرائیل بیشتر هویدا می‌شود، وقتی بسیاری از زندانیان از نقشه فرار اطلاع داشتند اما سرویس اطلاعاتی از آن بی اطلاع بود، تفسیری جز شکست و ناکارامدی نمی‌توان بر آن گذاشت.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها