اعتراف بلینکن به دروغ پنتاگون درباره حمله پهپادی آمریکا به داعش در افغانستان

اعتراف بلینکن به دروغ پنتاگون درباره حمله پهپادی آمریکا به داعش در افغانستان
چهارشنبه 24 شهريور 1400 - 07:20

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در نشستی در سنای آمریکا دربرابر پرسش های سناتور جمهوری خواه ایالت کنتاکی اعتراف کرد که نمی داند یک نیروی داعش یا امدادگر هدف حمله پهپادی آمریکا در افغانستان قرار گرفته است.

العالم ـ آمریکا

به گزارش رسانه ها، رند پاول سناتور جمهوری‌خواه ایالت کنتاکی در نشست کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از بلینکن درباره حمله پهپادی آمریکا به مواضع داعش که منجر به کشته شدن ۱۰ غیرنظامی از جمله هفت کودک شد، سوال کرد .
این سناتور جمهوری خواه پرسید فردی که در حمله پهپادی به افغانستان مورد هدف قرار گرفت نیروی امدادی بود یا یک عامل داعش؟ وزیر خارجه آمریکا در پاسخ گفت: نمی دانم.
بلینکن ادامه داد که موضوع مورد بازبینی قرار خواهد گرفت.
وزیر خارجه آمریکا افزود: دولت در حال بازبینی این موضوع است و وعده ارزیابی کامل آن را داد.
جان کربی سخنگوی پنتاگون گفته است این حمله برای جلوگیری از حمله قریب الوقوع به فرودگاه کابل انجام شد.
بر اساس گزارش های رسانه ها، آمریکا در آخرین حمله پهپادی خود در نزدیکی فرودگاه کابل هنگام خروج از افغانستان، خودروی متعلق به داعش را هدف قرار نداده است.
پنتاگون نخست این حمله را ماموریتی موفق برای جلوگیری از بمب گذاری دیگری در فرودگاه کابل مطرح کرد. در حمله نخست داعش به فرودگاه کابل هنگام تخلیه نیروهای آمریکایی ۱۳ نیروی آمریکایی و دستکم ۱۶۹ نفر از افغان ها در ۲۶ اوت جان باختند.
به گزارش ایرنا، مصاحبه‌ها و ویدئوهای نیویورک‌تایمز نشان می‌دهد که حمله پهپاد ریپر آمریکا به خودرویی در کابل در ۲۹ اوت (هفتم شهریور) که ارتش آمریکا مدعی بود حامل مواد منفجره است موجب کشته شدن یک امدادگر و اعضای خانواده اش شد.
روزنامه نیویورک تایمز نوشت: در حمله هوایی آمریکا به کابل به بهانه هدف گرفتن یک خودروی انتحاری متعلق به داعش در این کشور کارمند یک گروه امداد رسان آمریکایی و خانواده اش کشته شده اند؛ این رویداد گمانه زنی ها درباره دروغ وزارت دفاع آمریکا درباره این حمله به افکار عمومی را افزایش داده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها