عمران‌خان در اجلاس سران شانگهای شرکت می کند

عمران‌خان در اجلاس سران شانگهای شرکت می کند
چهارشنبه 24 شهريور 1400 - 12:16

نخست وزیر پاکستان به دعوت رئیس جمهوری تاجیکستان برای بازدید دوجانبه و همچنین شرکت در بیستمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای، فردا (پنجشنبه) در سفری دو روزه به دوشنبه می رود.

العالم ـ آسیا

بنابر گزارش منابع رسمی پاکستان، این سومین سفر رسمی «عمران‌خان» به کشورهای آسیای میانه با دستور کار تحکیم مناسبات با کشورهای این منطقه به شمار می‌رود.

وزارت امور خارجه پاکستان امروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: نخست وزیر این کشور در بیستمین اجلاس سران شانگهای به میزبان دولت تاجیکستان در شهر دوشنبه شرکت خواهد کرد و در بخشی از این سفر دیدارهای دوجانبه‌ای با رهبران کشور میزبان خواهد داشت.

در این بیانیه آمده است: دیدار عمران‌خان با سران کشورهای عضو (دائم و غیردائم) سازمان همکاری شانگهای نیز در دستور کار این سفر خواهد بود. نخست وزیر پاکستان در راس یک هیات بلندپایه در اجلاس شانگهای حضور و سخنرانی خواهد کرد.

در حاشیه این سفر اولین نشست مجمع بازرگانی پاکستان و تاجیکستان نیز برگزار شده و برای این منظور هیاتی متشکل از تجار پاکستانی به شهر دوشنبه سفر می‌کند.

وزارت امور خارجه پاکستان افزود که سفر آتی عمران‌خان به دوشنبه بخشی از تلاش‌های پاکستان برای تعمیق همکاری با آسیای مرکزی از طریق سیاست "چشم‌انداز آسیای میانه" است که در پنج زمینه اصلی شامل روابط سیاسی، تجاری و سرمایه گذاری، انرژی و ارتباطات، امنیت و دفاع و تقویت ارتباطات میان مردم به مردم تمرکز دارد.

به گزارش ایرنا، نخست وزیر پاکستان در دو اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در خرداد ۹۸ به میزبانی جمهوری قرقیزستان و آبان ۹۹ به میزبانی فدراسیون روسیه به صورت حضوری و مجازی شرکت کرد.

«ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری فدراسیون روسیه روز گذشته و در آستانه اجلاس شانگهای که قرار است روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۵ و ۲۶ شهریور به میزبانی تاجیکستان برگزار شود، طی تماس تلفنی با «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان پیرامون مناسبات دو کشور، مسائل منطقه به ویژه افغانستان و گسترش همکاری‌های منطقه‌ای در قالب سازمان شانگهای گفت وگو کردند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها