رئیسی وارد تاجیکستان شد

رئیسی وارد تاجیکستان شد
پنج‌شنبه 25 شهريور 1400 - 14:47

رئیس جمهور ایران دقایقی پیش به منظور انجام سفر رسمی و شرکت در نشست سران سازمان همکاری‌های شانگهای وارد شهر «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان شد.

العالم - ایران/سیاسی

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران دقایقی پیش به منظور انجام سفر رسمی و شرکت در نشست سران سازمان همکاری‌های شانگهای در رأس یک هیئت عالی رتبه سیاسی و اقتصادی وارد شهر «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان شد و مورد استقبال گرم «قاهر رسول زاده» نخست وزیر این کشور قرار گرفت.

طبق برنامه سفر، رئیسی فردا در نشست سران سازمان همکاری‌های شانگهای شرکت و سخنرانی خواهد کرد.دیدار با تعدادی از سران کشورهای عضو این سازمان نیز در دستور کار سفر قرار دارد.

بعد از ظهر جمعه رئیس جمهور ایران در دانشگاه ملی تاجیکستان در جمع دانشمندان، پژوهشگران، استادان و دانشجویان سخنرانی خواهند کرد.

روز شنبه در محل «قصر ملت» دیدار خصوصی روسای جمهور ایران و تاجیکستان و همچنین مذاکرات هیئت‌های رسمی دو کشور در نظر گرفته شده است.

رئیسی بعد از ظهر همان روز از آرامگاه «میرسید علی همدانی» معروف به شاه همدان و ملقب به امیرکبیر، عارف ایرانی قرن هشتم هجری قمری که در شهر «کولاب» استان ختلان تاجیکستان واقع است، بازدید خواهد کرد.پس از انجام این برنامه، رئیس جمهور به تهران باز خواهد گشت.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها