سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد پوندی امارات در انگلیس

سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد پوندی امارات در انگلیس
پنج‌شنبه 25 شهريور 1400 - 16:12

همزمان با سفر ولیعهد ابوظبی به انگلیس، امارات متعهد به سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد پوندی در انگلیس طی ۵ سال شده است.

العالم - امارات

بر اساس گزارش «فایننشال تایمز» به نقل از یک مقام انگلیسی که از مذاکرات جاری ابوظبی و لندن مطلع است، امارات متعهد شده است که طی 5 سال 10 میلیارد پوند (13.85 میلیارد دلار) سرمایه گذاری اضافی در انگلیس انجام دهد.

دفتر مطبوعاتی «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که انتظار می‌رود دفتر سرمایه گذاری انگلیس و شرکت سرمایه گذاری «مبادله» امارات روز پنجشنبه توافقنامه‌ای را برای گسترش مشارکت سرمایه‌گذاری مستقل بین دو کشور امضا کنند.

در این بیانیه آمده است: این توافق باعث افزایش سرمایه‌گذاری در سراسر انگلیس در زمینه علوم زیستی، فناوری و تغییر به سمت انرژی پاک و زیرساخت‌ها می‌شود.

سرمایه گذاری‌های اضافی که احتمالاً اعلام می‌شود شامل سرمایه گذاری 500 میلیون پوند (690 میلیون دلار) در یک شرکت انگلیسی برای فیبر نوری پهن باند است که سرمایه گذاری بخشی از افزایش سرمایه شرکت است.

شرکت سرمایه گذاری مبادله دولت ابوظبی در ماه مارس ، با انگلیس قراردادی برای سرمایه گذاری 800 میلیون پوند در پروژه های توسعه علوم زیستی و مراقبت‌های بهداشتی امضا کرد.

این معاملات در حالی صورت می‌گیرد که جانسون روز پنجشنبه میزبان« شیخ محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی در یک دیدار دوجانبه در «داونینگ استریت» خواهد بود.

امارات این ماه اعلام کرد که به دنبال توافقات اقتصادی جامع با کشورهایی از جمله انگلستان است که پتانسیل بالایی برای رشد نشان می‌دهند.

در بیانیه دفتر جانسون آمده است که امارات متحده عربی و انگلیس همچنین بر سر مشارکت برای مقابله با جریانهای مالی نامشروع توافق خواهند کرد.

روز پنجشنبه ، بن زاید سفر رسمی خود را به انگلستان آغاز می‌کند. جایی که دو طرف درباره دوستی و همکاری استراتژیک بین دو کشور بحث خواهند کرد.

علاوه بر موارد فوق، دو طرف همچنین تعدادی از مسائل و تحولات خاورمیانه را مورد بحث قرار خواهند.

دسامبر گذشته دو کشور در مورد برنامه همکاری اقتصادی ، تجاری و سرمایه گذاری مشترک برای مرحله بعدی که شامل 9 محور اصلی و تعدادی از سازوکارها و برنامه های مشارکت است به توافق رسیدند که این توافق با هدف تقویت روابط اقتصادی بین دو کشور و حمایت از استراتژی های توسعه پایدار در هر یک از آنها بود.

مجموع مبادلات تجاری غیرنفتی بین امارات و انگلیس در هشت ماه اول سال 2020 حدود 5.5 میلیارد دلار بوده است.

انگلیس ششمین صادرکننده بزرگ جهان به امارات متحده عربی است و 2.8 درصد از کل واردات این کشور از جهان را تأمین می‌کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها