تشریح جزئیات عملیات پهپادی و موشکی مارب از زبان سخنگوی نیروهای مسلح یمن

تشریح جزئیات عملیات پهپادی و موشکی مارب از زبان سخنگوی نیروهای مسلح یمن
جمعه 26 شهريور 1400 - 16:40

سخنگوی نیروهای مسلح یمن جزئیات عملیات موشکی و پهپادی در استان مارب تحت عنوان "انتقام سخت" علیه متجاوزان سعودی و مزدوران آنها را تشریح کرد.

العالم ـ یمن

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن درنشست خبری خاطرنشان کرد، عملیات نظامی ویژه و گسترده مارب با عنوان عملیات "الباس الشدید" (انتقام سخت) به، آزادسازی مناطق گسترده ای از این استان منجر شد.
وی افزود: عملیات مارب چند ماه ادامه داشت و نیروهای یمنی توانستند به اهداف قابل توجهی دست یابند.
سرتیپ یحیی سریع خاطرنشان کرد، طی این عملیات توانستیم مزدوران را از آن مناطق بیرون برانیم.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: نیروهایمان با حمله از چندین محور، مرحله جدیدی از آزادسازی خاک یمن از چنگ متجاوزان و اشغالگران را اغاز کردند.
وی افزود: نیروهای مسلح در این حملات تاکتیک هایی متناسب با جغرافیای عملیات نظامی در پیش گرفتند.

یحی سریع گفت: یگان موشکی و پهپادی ،دهها عملیات نظامی موفقیت آمیز انجام داد، 128 عملیات در داخل یمن و 33 عملیات در عمق خاک عربستان انجام شد.
وی افزود: نیروهای ما در این عملیات از موشک های بدر ،نکال، سعیر، قاصم، ذوالفقار و قدس 2 استفاده کردند همچنین یگان پهپادی در این حملات در مجموع 319 عملیات انجام دادند که و 136 عملیات در خاک دشمن و 183 عملیات در داخل یمن انجام شد.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن خاطرنشان کرد، نیروهای یگان مهندسی و سلاح زرهی نقش اصلی در این درگیری و به شکست کشاندن دشمن را داشتند .
وی گفت: یگان موشکی و هوایی، تجمعات و پایگاههای مزدوران و ائتلاف متجاوز را در یمن هدف قرار داد .
یحیی سریع همچنین خاطرنشان کرد که ائتلاف متجاوز سعودی نیز در مرحله انجام عملیات "الباس الشدید" صدها حمله نیز علیه مردم یمن انجام داده است که ارتش یمن ۳۲۹۰ مورد از این حملات هوایی را رصد کرده که باهدف جلوگیری از پیشروی نیروهای یمن و هدف قرار دادن غیرنظامیان انجام شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با بیان این که این عملیات از مارس 2020 تا نوامبر همان سال ادامه داشت، افزود: یکی از مهم ترین دستاوردهای این عملیات ، به غنیمت گرفتن مقادیر زیادی سلاح سنگین بود.
وی همچنین افزود: تلفات دشمن در این عملیات 3000 کشته و 124 هزار زخمی و 550 اسیر از نیروهای دشمن و مزدوران مسلح آنان بود.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: نیروهای ماتوانستند در این عملیات ها نزدیک به 1600 کیلومتر مربع از خاک یمن را آزاد کنند. همچنین از مهم ترین نتایج این عملیات آزاد سازی دو بخش مدغل و مجزر در استان مارب بود .
وی افزود: آزادسازی پادگان ماس بزرگترین پادگانی که دشمن در سالهای گذشته از آن استفاده می کرد نیز از نتایج برجسته این عملیات بود.
یحیی سریع با تقدیر از نقش مبارزاتی اهالی مارب در این عملیات که دستاوردهای بزرگی داشته است، تصریح کرد، هدف ما در این نبردها آزادسازی خاک یمن است اما مزدوارن مسلح برای دفاع از عربستان و امارات و امریکا با ملت یمن می جنگند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها