کره شمالی: تزویر آمریکا عامل توقف مذاکرات است

کره شمالی: تزویر آمریکا عامل توقف مذاکرات است
جمعه 26 شهريور 1400 - 18:17

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد، دورویی و رفتار دوگانه آمریکا در شبه‌جزیره کره، عامل توقف مذاکرات اتمی بین پیونگ‌یانگ و واشنگتن است.

العالم ـ آسیا

کره شمالی روز جمعه آمریکا را به اتخاذ رفتار دوگانه در قبال مسائل شبه‌جزیر کره متهم کرد و دورویی این کشور را مانع پیشرفت مذاکرات اتمی توصیف کرد.

به نوشته وبگاه شبکه «فرانس ۲۴»، خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA)در گزارشی، رفتار دوگانه آمریکا درخصوص اعتراض به آزمایش‌های موشکی پیونگ‌یانگ و دفاع از آزمایش موشکی کره جنوبی را محکوم کرد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی افزود: «این رفتار، علت دقیق در پس توقف گفت‌وگوهای آمریکا و جمهوری دموکراتیک خلق کره (نام رسمی کره شمالی) است».

در پی آزمایش موشکی روز چهارشنبه کره شمالی، خبرگزاری رسمیاین کشور با انتشار جزئیاتی از این آزمایش موشکی گزارش کرد، موشک‌هایی که کره شمالی شلیک کرد، آزمایشی از یک «سامانه موشکی جدید مستقر بر روی قطار» بود که به عنوان ضدحمله بالقوه در مقابل هرگونه نیرویی طراحی شده است که تهدیدی برای کشور کره شمالی محسوب شود.

بنا بر گزارش رویترز، روز چهارشنبه، مقام‌های کره جنوبی و ژاپن اعلام کردند که شلیک دو موشک بالستیک کره شمالی را درست چند روز پس از آن شناسایی کردند که پیونگ یانگ یک موشک کروز را آزمایش کرده بود. تحلیلگران گفته بودند که موشک کروز احتمالاً قابلیت‌های اتمی دارد.

به گزارش فارس، اندکی پس از آزمایش موشکی کره شمالی، سئول نیز روز چهارشنبه اعلام کرد توانسته به‌طور موفقیت آمیزی از یک زیردریایی، موشک بالستیک شلیک کند.

دولت کره جنوبی اعلام کرد توانسته به‌طور موفقیت آمیزی یک موشک بالستیک بومی را از طریق زیردریایی شلیک کرده کند تا هفتمین کشور جهان باشد که به این قابلیت دست پیدا می‌کند.

«جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه چهارشنبه در واکنش به آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی مدعی شد شلیک دو فروند موشک کوتاه‌برد توسط پیونگ‌یانگ، «نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است».

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها