صنعاء: ائتلاف سعودی در نابودی انقلاب مردم یمن شکست خورد

صنعاء: ائتلاف سعودی در نابودی انقلاب مردم یمن شکست خورد
دوشنبه 29 شهريور 1400 - 02:34

رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفت که آمریکا عامل اصلی تجاوز به یمن است و سایر کشورها، ابزار اجرایی آن هستند.

العالم - یمن

«مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفت که ائتلاف متجاوز سعودی تلاش کرد که انقلاب مردم یمن را از بین ببرد، ولی موفق نشد.

المشاط در گفت‌وگو با شبکه خبری المسیره گفت که آمریکا عامل اصلی تجاوز به یمن است و سایر کشورها، ابزار اجرایی آن هستند.

وی با بیان اینکه اوضاع فلسطین در صدر اولویتها انقلاب یمن قرار دارد، خاطر نشان کرد: «هر اندازه فشار به ما زیاد شود، شور و اشتیاق ما به برادرانمان در فلسطین و مسئله فلسطین بیشتر می‌شود».

رئیس شورای عالی سیاسی یمن با بیان اینکه این کشور، هزینه مواضع خود در قبال مسئله فلسطین را می‌پردازد، خاطر نشان کرد، همان طور که جنگ نظامی، مردن خود را می‌طلبد، جنگ اقتصادی نیز این گونه است و یمن در این جنگ هم پیروز خواهد شد.

وی ضمن انتقاد از حمایت سازمان ملل از کشورهای متجاوز، گفت: «اصرار بر معامله پرونده [مسائل] انسانی با نظامی و سیاسی، کاملا غیر قابل پذیرش است».

المشاط در بخش دیگر اظهارات خود به میانجیگری عمان بین یمن و عربستان پرداخت و تأکید کرد: «برادران یمنی به ما گفتند که عربستان در بالاترین سطح، علاقه‌مند دستیابی به یک راه حل است، ولی متأسفانه از تغییر سریع این علاقه‌مندی، غافلگیر شدیم».

رئیس شورای عالی سیاسی یمن با اشاره به ادامه تلاشهای عمان برای میانجیگری، درباره مأرب هم گفت که این جنگ، بسیار راهبردی و مهم است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها