مدیرکل آژانس: امیدواریم به مسائل اضطراری برنامه هسته‌ای ایران رسیدگی کنیم

مدیرکل آژانس: امیدواریم به مسائل اضطراری برنامه هسته‌ای ایران رسیدگی کنیم
دوشنبه 29 شهريور 1400 - 14:04

مدیرکل آژانس اتمی در شصت‌وپنجمین نشست سالانه آژانس ضمن ابراز امیدواری درخصوص رسیدگی به مسائل فوری حول برنامه هسته‌ای ایران، گفت برای اطمینان‌دادن به جهان در این مورد تلاش می‌کنند.

العالم - اروپا

«رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (دوشنبه) نسبت به حل مسائل اضطراری درخصوص برنامه هسته‌ای ایران ابراز امیدواری کرد.

گروسی که طی نطق آغازین شصت‌وپنجمین نشست سالانه آژانس اتمی در وین صحبت می‌کرد، گفت: «امیدواریم به مسائل فوری مربوط به برنامه هسته‌ای ایران بپردازیم. تلاش می‌کنیم تا به جهان تضمین دهیم که هیچ نگرانی در مورد برنامه هسته‌ای ایران وجود ندارد».

به نوشته رسانه‌های محلی، وی همچنین افزود: «ما راه را برای تلاش‌های دیپلماتیک بیشتر مورد نیاز برای دستیابی به وضعیت رضایت بخش درخصوص برنامه هسته‌ای ایران هموار می‌کنیم».

شصت‌و پنجمین نشست سالانه آژانس اتمی، با حضور نمایندگان، سفرا و مقامات ارشد ۱۷۱ کشور در وین، آغاز به کار کرد و «محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی و «کاظم غریب‌آبادی» نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی نیز در این نشست حضور دارند.

این در حالی است که مدیرکل آژانس اتمی پیشتر در جلسه شورای حکام با ابراز نگرانی از وجود مواد اتمی در مکان‌های اعلام‌نشده در ایران، ادعا کرده بود سوالات درباره آن چهار مکان اعلام‌نشده هنوز باقی است.

پیش از این، گروسی در تاریخ ۲۰ شهریور در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفت‌وگو با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران وارد تهران شد. او پیش از ظهر یکشنبه ۲۱ شهریور ماه با حضور در محل سازمان انرژی اتمی با «محمد اسلامی» دیدار و گفت‌و‌گو کرد که این دیدار ۲ ساعت به طول انجامید.

مدیرکل آژانس پس از این دیدار، ضمن مثبت ارزیابی کردن آن، بر گسترش همکاری ایران و آژانس تأکید کرد و گفت که دوباره برای گفت‌وگوی سطح بالا با مقامات ایرانی به تهران می‌آید.

در بیانیه مشترک آژانس و ایران که بعد از این دیدار منتشر شد، ذکر شده که طرفین، روح همکاری و اعتماد متقابل و اهمیت تداوم آن و همچنین ضرورت رسیدگی به موضوعات فیمابین در فضایی سازنده و منحصرا فنی را مورد یادآوری و تاکید مجدد قرار دادند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها