عربستان مدعی انهدام دو قایق یمنی در الحدیده شد

عربستان مدعی انهدام دو قایق یمنی در الحدیده شد
پنج‌شنبه 1 مهر 1400 - 02:45

ائتلاف سعودی مدعی شد که دو قایق بمب گذاری شده نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی را در الحدیده هدف قرار داد.

العالم-یمن

ائتلاف سعودی دو فروند قایق ارتش یمن و کمیته‌های مردمی را در الحدیده واقع در غرب این کشور منهدم کرد.

رسانه‌های سعودی در توجیه این تجاوز ائتلاف مدعی شدند که «دو قایق بمب گذاری شده قصد انجام حمله و مختل کردن خطوط کشتی‌رانی در تنگه باب المندب را داشتند که هدف قرار گرفتند».

ائتلاف سعودی هم در بیانیه‌ای مدعی شد که «این دو قایق بمب گذاری شده روز دوشنبه و پس از انجام یک عملیات اطلاعاتی دقیق و در آستانه عملیات تهاجمی حوثی‌ها منهدم شدند».

ائتلاف متجاوز ضمن انتشار فیلمی که گفته می‌شود مربوط به عملیات انهدام دو قایق در الحدیده است، ادعا کرد که نیروهای یمنی با این دو قایق قصد «تعطیلی و اختلال در خطوط کشتی‌رانی و تجارت جهانی در باب المندب و جنوب دریای سرخ را داشتند».

این ادعای سعودی در حالی مطرح می‌شود که طرف‌های یمنی سیزدهم دسامبر سال 2018 میلادی (22 آذر 1397 ه.ش) در سوئد به توافق آتش‌بس در استان الحدیده دست یافتند، اما ائتلاف متجاوز سعودی تاکنون صدها بار این آتش‌بس را نقض کرده است و گاه و بیگاه به الحدیده حمله می‌کند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.

تسنیم

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها