محمود عباس خواستار اجرای قطعنامه‌های سازمان ملل علیه رژیم اسرائیل شد

محمود عباس خواستار اجرای قطعنامه‌های سازمان ملل علیه رژیم اسرائیل شد
جمعه 2 مهر 1400 - 22:13

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین طی سخنرانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل ضمن انتقاد از رژیم صهیونیستی به دلیل جنایت‌ها و اقدامات اشغالگرانه‌اش، گفت که فلسطین به همه توافق‌ها پابند بوده و آمریکا و سازمان ملل باید اسرائیل را پاسخگو کنند.

العالم - فلسطین اشغالی

«محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین جمعه شب گفت که این تشکیلات تا آزادی همه اسرای فلسطینی به تلاش خود ادامه خواهد داد و سازمان ملل باید همه قطعنامه ها ضد اسرائیلی را اجزا کند.

عباس که ساعتی پیش به صورت ویدیو کنفرانس در 76مین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی می‌کرد، همچنین گفت که به تلاش‌ها برای تشکیل دولت وحدت ملی موفق ادامه خواهد داد.

او با بیان اینکه تاریخ نادرست بودن سیاست‌های بین المللی در قبال اسرائیل را نشان داد، گفت که تشکیلات خودگردان فلسطین موفق شده است که به بیش از 115 سازمان و معاهده بین المللی ملحق شود.

به گزارش شبکه الجزیره قطر، ابو مازن گفت که فلسطینی‌ها اسرائیل را به عنوان شریکی که به راهکار دو دولتی (دولت فلسطین و دولت اسرائیل) ایمان داشته باشد، قبول ندارند.

وی در باره عدم اجرای راهکار دو دولتی هشدار داد و گفت: «از اینکه راهکار دو دولتی تضعیف شود، هشدار می دهدم. این کار درهای زیادی را برای گزینه های دیگر باز خواهد کرد که واقعیت میدانی، این گزینه‌های جایگزینِ راهکار دو دولتی را تحمیل خواهد کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین از اینکه اسرائیل به توافقهای امضا شده پایبند نیست، انتقاد کرد و گفت که این رژیم از اجرا همه ابتکارعمل‌های صلح طفره می‌رود.

وی گفت که رژیم اسرائیل همچنان به اشغال اراضی فلسطین از طریق زور و وضع قوانین ادامه می دهد. عباس خاطر نشان کرد: «مقامات اشغالگر قوانین وضع و محکمه هایی برای طرد فلسطینی ها از محله های "شیخ جراح" و "سلوان" برگزار می‌کنند.

فلسطینی ها هرگز دست از تلاش برنخواهند داشت

ابو مازن در ادامه گفت: «ما هر کسی را در جهان به چالش می‌کشیم تا اثبات کند که ما ابتکار عمل واقعی و جدی برای تحقق صلح را رد کرده‌ایم.»

وی تأکید کرد: «جنایت هایی که مقامات اشغالگرا صهیونیست مرتکب می شوند، هرگز مبارزه مردم ما برای تحقق آزادی در اراضی خودشان را متوقف نخواهد کرد.»

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین افزود رژیم اسرائیل مدعی است حکومت دموکراتیک دارد ولی فراتر از قانون رفتار می‌کند.

ضرب الاجل عباس به رژیم اسرائیل

محمود عباس گفت که این رژیم با قدرت نظامی خود نیمی از اراضی اختصاصی برای دولت فلسطین (براساس راهکار دو دولتی) را زیر سلطه خود درآورده است.

او گفت که اسرائیل یک سال فرصت دارد که به مرزهای 1967 برگردد، در غیر این صورت تشکیلات خودگردان اسرائیل را به رسمیت نخواهد شناخت و تشکیلات خودگردان به دادگاه بین المللی لاهه برای اتخاذ تصمیم درباره مشروعیت وجود این رژیم در اراضی دولت فلسطین مراجعه خواهد کرد.

تأیید گفت‌وگو بین واشنگتن و رام الله

وی که در دوره ترامپ روابط بین تشکیلات خودگردان و آمریکا قطع شده، در ارتباط با این روابط در دوره جو بایدن نیز گفت: «گفت‌وگوی سازنده‌ای با واشنگتن به منظور از سرگیری روابط و تضمین ملزم کردن اشغالگران به اجرای توافق های امضا شده، انجام می‌دهیم.»

عباس از «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل نیز خواست که همه قطعنامه های صادره از سازمان ملل متحد علیه رژیم اسرائیل را اجرا کنند.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها