هیچ‌گونه عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی وجود ندارد؛ عراقی‌ها فتنه را در نطفه خفه کردند

هیچ‌گونه عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی وجود ندارد؛ عراقی‌ها فتنه را در نطفه خفه کردند
شنبه 3 مهر 1400 - 21:13

عراقی‌ها همگی یکصدا "نه" بزرگی به ایتام صدام و مزدوران سعودی و امارات داده‌اند که روز گذشته در کنفرانسی صهیونیستی در اربیل حضور داشتند؛ مزدورانی از جمله برخی رهبران و شخصیت‌های قبیله‌ای، که شعار عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی را مطرح می‌کردند.

العالم- کشکول

موضوع قابل توجه این بود که واکنش عراقی‌ها به جمع "منحرفان" و کنفرانس "منحرف‌شده" بسیار سریع و گسترده بوده به نحوی که ریاست‌جمهوری عراق، دولت عراق، پارلمان عراق، احزاب عراقی، قبایل عراقی، الحشد الشعبی، دیوان اوقاف سنی و حتی دولت اقلیم کردستان عراق طی کمتر از چند ساعت بیانیه‌هایی در رد این کنفرانس صادر، و با شدیدترین عبارات این "گردهمایی صهیونیستی" را محکوم کردند و خواستار تعامل جدی و قاطعانه با سازمان‌دهندگان این کنفرانس عار شدند.

البته موضعی که دولت اقلیم کردستان درخصوص کنفرانس مذکور اتخاذ کرد، صوری بود؛ زیرا این کنفرانس در اربیل برگزار شد.

البته مواضع "محمد الحلبوسی" رئیس پارلمان عراق و دیوان وقف سنی نیز قابل تامل بود؛ چرا که ایتام صدام و بنده‌های دلارهای سعودی و امارات خودشان را نمایندگان 6 استان بغداد، موصل، الانبار، صلاح‌الدین، بابل و دیالی معرفی کردند.

وزارت داخله در دولت اقلیم کردستان عراق نیز در بیانیه‌ای توضیح داد که این نشست بدون اطلاع و موافقت دولت اقلیم کردستان برگزار شده است و به‌هیچ‌وجه بیان‌کننده موضع دولت اقلیم کردستان نیست و دولت اقدامات لازم برای پیگیری چگونگی برگزاری این نشست را اتخاذ خواهد کرد.

"محمد الحلبوسی" رئیس پارلمان عراق نیز خواستار اتخاذ تدابیر قانونی قاطع علیه اشخاصی شد که برای عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی می کوشند. وی در تویتر نوشت: موضع تاریخی عراق نسبت به مساله فلسطین ثابت است و ما با عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی مخالفیم و نشست چند مزدور چیزی را تغییر نمی دهد، لذا این موضوع نیازمند اتخاذ تدابیر قانونی قاطع برای خفه کردن این صداهای ناهمگون و بازخواست تمام کسانی است که می خواهند اصول ملی ما و مسائل عادلانه امت را مخدوش کنند.

دیوان اوقاف سنی نیز با صدور بیانیه‌ای تلاش برای عادی سازی رابطه عراق با رژیم غاصب صهیونیستی به ویژه کنفرانس اربیل را به شدت محکوم و اعلام کرد: برخی تفاله‌های حزب بعث و مزدوران دلارهای سعودی اماراتی و سفارت آمریکا در این زمینه خیانت کرده و برخی از رسانه‌های عراق که تحت حمایت این رژیم‌ها هستند، به گونه‌ای تبلیغ کردند که گویا شرکت کنندگان در کنفرانس اربیل، شیوخ عشایر سنی اصیل عراق هستند، اما مردم عراق اعم از سنی، شیعه، کرد و غیره این توطئه آمریکایی اسرائیلی و ارتجاع عربی را در نطفه خفه کردند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها