بیانیه آیت الله حائری علیه نشست سازش در اربیل

بیانیه آیت الله حائری علیه نشست سازش در اربیل
يکشنبه 4 مهر 1400 - 16:24

در واکنش به نشست سازش با رژیم صهیونیستی که در اربیل برگزار شد، یکی از مراجع تقلید عراق تأکید کرد که باید عاملان این توطئه مجازات شوند.

العالم - عراق

روز گذشته یک نشست با مشارکت بیش از ۳۰۰ نفر و با حضور شخصیت‌هایی عشایری در شهر اربیل شد و افراد حاضر خواهان عاد‌ی‌سازی روابط عراق با رژیم صهیونیستی شدند.

این اقدام واکنشهای منفی و موج گسترده‌ای از محکومیت را در سطوح مختلف سیاسی و اقشار مختلف جامعه عراق به وجود آورده است؛ به نحوی که آیت‌الله «سید کاظم حائری» از مراجع تقلید عراق نیز این اقدام را محکوم کرد.

دفتر آیت الله حائری با انتشار بیانیه‌ای، تأکید کرد: «ما در سالروز اربعین سید آزادگان امام حسین (ع) قرار داریم و میلیونها آزاده به سمت حرم شریف ایشان در حرکت هستند تا با وی و حرکت در مسیر مقدسش، تجدید بیعت کنند».

کانال تلگرامی صابرین نیوز ضمن نقل این بیانیه، به نقل از این مرجع تقلید گزارش داد: «این در حالی است که گروهی از خائنان در اربیل گرد هم جمع شدند تا نشست عادی‌سازی روابط با اسرائیل را برگزار کنند».

وی تصریح کرد، هدف این افراد این است که چنین برای جهان وانمود کنند که عراق، قصد دارد دست عادی‌سازی به سمت این رژیم غاصب و ظالم دراز کند؛ عراقی که جانهای پاکی را برای دفاع از دین، آبرو و سرزمین خود قربانی کرده است.

آیت الله حائری خاطر نشان کرد: «ما به شدت، این اقدام خائنانه را که با هدف مشروعیت بخشی به این رژیم غاصب، جنایتکار، قانل زنان و کودکان و بی‌گناه، صورت می‌گیرد، محکوم می‌کنیم».

وی از همه مردم عراق خواست که به هر نحوی، در برابر این توطئه ایستادگی کرده و عاملان آن را مجازات کنند تا این طرح شوم را ناکام بگذارند.

در همین ارتباط، شورای عالی قضایی عراق نیز علیه شرکت‌کنندگان در این کنفرانس قرار بازداشت صادر کرد. دادگاه حکم بازداشت « وسام الحردان» رئیس گروه «صحوه العراق» را به دلیل ایفای نقش در دعوت به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، صادر کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها