برآورد اولیه از شمار زائران اربعین حسینی(ع)

برآورد اولیه از شمار زائران اربعین حسینی(ع)
دوشنبه 5 مهر 1400 - 11:09

مقامات محلی در استان کربلا پیش‌بینی کردند که تعداد زوار اربعین امسال در کربلا از سال گذشته فراتر رود.

العالم / عراق

مقامات محلی در استان کربلا پیش‌بینی کردند که تعداد زائران اربعین امسال بیش از سال گذشته باشد؛ در سال گذشته بیش از ۱۴ میلیون زائر حسینی (ع) همزمان با اربعین خود را به کربلا رساندند.

بر اساس گزارش «فرات نیوز»، «جاسم فتلاوی» معاون استاندار کربلا گفت، آمادگی‌ها برای خدمت‌رسانی به زوار اربعین زودهنگام آغاز شد و خدمات امنیتی، انتقال زوار، خدمات بهداشتی و غیره طبق برنامه پیش می‌‎رود.

در همین ارتباط، همزمان با دومین هفته اجرای طرح امنیتی و خدماتی سازمان الحشد الشعبی عراق در کربلای معلی، سرتیپ «علی الحمدانی» فرمانده عملیات «الفرات الاوسط» در سازمان الحشد الشعبی، از مشارکت ۹۵۰۰ نیروی این سازمان در تامین امنیت مراسم اربعین حسینی (ع)، در این استان خبر داد.

وی طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «المعلومه» منتشر شد، تصریح کرد: «تعداد نیروهای الحشد الشعبی مستقر در شهر کربلای معلی دو برابر شده و به ۹۵۰۰ نفر رسیده است تا امنیت زائران و خدمت به آن‌ها را تامین کنند. همچنین ۲۶۶ خودروی امنیتی در این ماموریت شرکت داده شده‌اند».

از سوی دیگر، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق یکشنبه شب (دیشب) به کربلا رفت و در جمع فرماندهان امنیتی و مسئولین نهادهای خدمات‌رسان به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد که خدمت به زوار اباعبدالله الحسین (ع) یک تکلیف اخلاقی، انسانی و دینی بزرگ است.

در مسیر پیاده‌روی اربعین امسال تصاویر زیادی از شهدای مقاومت به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس دیده می‌شد

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها