دمشق: تحریم‌های آمریکا و غرب باید لغو شوند

دمشق: تحریم‌های آمریکا و غرب باید لغو شوند
چهارشنبه 7 مهر 1400 - 00:49

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد بر ضرورت لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا و غرب علیه این کشور تاکید کرد.

العالم-سوریه

«بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد بر مخالفت با هرگونه دخالت خارجی در کار کمیته تدوین قانون اساسی تاکید کرد.

وی طی سخنانی در نشست شورای امنیت گفت: قانون اساسی و همه چیز مربوط به آن یک مسئله سوری است که باید توسط خود سوری ها تعیین شود.

صباغ اظهار داشت: «فیصل المقداد» وزیر امور خارجه سوریه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که سوریه همواره از هرطرحی یا تلاشی صادقانه و بیطرف برای کمک به آن جهت خروج از بحران استقبال می کند.

وی گفت: آشتی‌های صورت گرفته در استان درعا نشانگر تاکید سوریه بر بازگشت امنیت و ثبات به سراسر خاک کشور همزمان با تضمین سلامت شهروندان و جلوگیری از ریخته شدن خون افراد بیگناه است.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد همچنین به نقش شورای امنیت در حفظ صلح و امنیت بین المللی و استفاده برخی از آن برای دخالت در امور سوریه و بی ثبات کردن امنیت و ثبات در آن در 10 سال گذشته اشاره نمود.

وی بر ضرورت پایان دادن به این جنگ و پایان دادن به حضور نظامی غیرقانونی خارجی در خاک سوریه و رفع اقدامات اجباری اقتصادی یکجانبه تحمیل شده توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپا علیه سوریه تاکید کرد.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل خواستار حمایت از تلاش های دولت سوریه و متحدانش در مبارزه با تروریسم، بازگشت امنیت و ثبات و بازسازی زیرساخت های آسیب دید شد.

صباف همچنین به اقدامات تجاوزکارانه و خرابکارانه ترکیه در خاک سوریه از جمله حمایت از تروریسم، کشتار، ویرانی، غارت ثروت ها و استفاده از آب به عنوان ابزاری برای خدمت به بازی‌های سیاسی خود اشاره کرد.

وی اعلام کرد: سوریه بار دیگر از شورای امنیت می‌خواد تا به وظیفه خود برای توقف جنایات ترکیه و پایان حضور نیروهای آن در خاک سوریه عمل کند.

تاکید المقداد بر ضرورت افشای اقدامات ظالمانه غرب علیه مردم سوریه

«فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه در دیدار با گروهی از شهروندان سوری مقیم آمریکا به تشریح تلاش‌های دولت سوریه برای برقراری امنیت و ثبات در سراسر کشور و بازسازی آنچه توسط تروریست‌ها تخریب شد پرداخت.

وی در این دیدار به آثار منفی و پیامدهای محاصره اقتصادی و تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا و دیگر کشورهای غربی علیه ملت سوریه اشاره و بر لزوم افشای اقدامات واشنگتن تاکید نمود.

شهروندان سوری مقیم آمریکا نیز در این دیدار از فداکاری های ارتش عربی سوریه برای از بین بردن تروریسم و تلاش های دولت سوریه برای تامین نیازهای اساسی شهروندان تقدیر کردند.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها