مشعل: برای تسریع در آزادسازی، راه صلاح‌الدین ایوبی را دنبال می‌کنیم

مشعل: برای تسریع در آزادسازی، راه صلاح‌الدین ایوبی را دنبال می‌کنیم
يکشنبه 11 مهر 1400 - 11:54

رئیس حماس در خارج بر ادامه راه «صلاح‌الدین ایوبی» در آزادسازی قدس تأکید کرد و گفت، عبرت گرفتن تنها صحبت از خاطرات نیست بلکه با جهاد و مقاومت است.

العالم - فلسطین اشغالی

«خالد مشعل» رئیس حماس در خارج فلسطین گفت، گروه‌های مقاومت فلسطینی برای سرعت بخشید به آزادی و آزادسازی فلسطین، راه «صلاح الدین ایوبی» را دنبال می‌کنند و نبرد اخیری که گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس در آن پیروز شد، این را ثابت می‌کند.

بر اساس گزارش «آناتولی»، مشعل در سومین دوره نشست مجمع فکری صلاح‌الدین ایوبی در ترکیه، تصریح کرد: به سیرت اولیه خود بازخواهیم گشت، عبرت گرفتن تنها صحبت از خاطرات نیست بلکه با جهاد و مقاومت است زیرا اینها مسیر حقیقی برای آزادسازی و بازگرداندن مقدسات و سرزمین‌ها هستند.

وی تأکید کرد، جهاد و مقاومت الزاماتی دارد که شامل بسیج قدرت و تسخیر امکانات بویژه پول، سلاح و وحدت امت برای نبرد بزرگ است.

مشعل ادامه داد، صلاح‌الدین ایوبی در یک مرحله حساس، مفهوم جغرافیای سیاسی با مفهوم جدید آن و نیز جایگاه قدرت در میان امت را درک کرد.

وی افزود «رهبران پیروزی» و در رأس آنها صلاح‌الدین توانستند قدس را پس از چند دهه احیای تمدنی و پیشرفت فرهنگی و سازمانی پس بگیرند.

۲ اکتبر سال ۱۱۸۷ میلادی قدس آزاد شد و البته کار به این آسانی‌ها نبود؛ لشکر بزرگی از مسلمانان به رهبری صلاح‌الدین ایوبی به جنگ صلیبی‌ها رفتند و بیت‌المقدس که ۸۸ سال اشغال شده بود دوباره سرزمینی اسلامی شد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها