حماس: حکم دادگاه اسرائیل تجاوز آشکار به مسجدالأقصی است

حماس: حکم دادگاه اسرائیل تجاوز آشکار به مسجدالأقصی است
پنج‌شنبه 15 مهر 1400 - 11:37

سخنگوی جنبش حماس حکم اخیر دادگاه رژیم صهیونیستی درباره مجاز دانستن نیایش یهودیان در صحن مسجدالأقصی را تجاوزی آشکار به این مسجد مقدس دانست.

العالم - فلسطین اشغالی

«حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس گفت که حکم دادگاه رژیم صهیونیستی مبنی بر مجاز دانستن نیایش یهودیان در صحن مسجد الاقصی تجاوز آشکار به این مسجد مقدس است.

وی این اقدام دادگاه رژیم صهیونیستی را گامی در مسیر تقسیم زمانی و مکانی مسجد الأقصی و نقض آشکار همه قوانین و هنجارهای بشری دانست.

پیش از این جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای مجاز دانستن برگزاری نیایش یهودیان در مسجدالاقصی هشدار داد.

در این بیانیه آمده است که این تصمیم رژیم صهیونیستی باطل است و ملت فلسطین با تمام توان و عزمی راسخ با هرگونه تلاش برای هتک حرمت به مسجدالأقصی مقابله خواهند کرد.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد که این تصمیم رژیم صهیونیستی، زمینه را برای تجاوزهای پی در پی صهیونیست‌های افراطی به مسجدالأقصی فراهم می‌کند.

دادگاه رژیم صهیونیستی در حکمی حق برگزاری نیایش یهودیان در محیط مسجد الاقصی را به‌رسمیت شناخت.

به‌موجب این رأی، حضور تعداد محدودی از یهودیان برای نیایش در صحن مسجد الاقصی مشروط به اینکه نیایش آن‌ها در سکوت برگزار شود، جرم محسوب نمی‌شود.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها