رایزنی وزیران امور خارجه ایران در لبنان

رایزنی وزیران امور خارجه ایران در لبنان
پنج‌شنبه 15 مهر 1400 - 20:56

حسين امير عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارهای خود با مقامات عالی رتبه لبنان صبح امروز با نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان ملاقات و در خصوص روابط دو جانبه، تحولات منطقه‌ای و موضوعات بین المللی تبادل نظر نمود.

العالم - ایران

در این دیدار امیر عبداللهیان ضمن تبریک به مناسبت تشکیل دولت جدید لبنان تحت ریاست آقای نجیب میقاتی تصریح نمود جمهوری اسلامی ایران مانند همیشه در هر عرصه‌ای در کنار مردم لبنان ایستاده است و آمادگی دارد به این کشور کمک کند

وزیر امور خارجه کشورمان زمینه‌های همکاری دو کشور در زمینه انرژی برق نفت و گاز را تشریح و آمادگی کشورمان را برای کمک به حل مشکل کمبود برق در لبنان و همچنین تامین نفت و گاز مورد نیاز این کشور در چارچوب حقوق بین المللی را مورد اشاره قرار داد.

نخست وزیر لبنان ضمن ابراز قدردانی از اراده نیک جمهوری اسلامی ایران در گسترش روابط با کشورش، ایران را قدرت بزرگ اقتصادی و فعال توصیف و تاکید کرد ایران در زمینه‌های اقتصادی از قدرتمندی برخوردار است. وی همکاری کشورهای منطقه و ایران را برای کل منطقه مفید ارزیابی نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی از این دیدار، سیاست های جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با گسترش مناسبات دوستانه با کشورهای منطقه و نحوه بازگشت به مذاکرات هسته‌ای و تحولات افغانستان را تشریح کرد.

دیدار امیرعبداللهیان با خانواده امام موسی صدر

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور تسلیت به مناسبت درگذشت همسر امام موسی صدر و شیخ عبدالامیر قبلان رییس سابق مجلس اعلای شیعه لبنان در محل این مجلس در بیروت حضور و با مسئولین مجلس اعلای شیعه لبنان و خانواده امام موسی صدر دیدار و گفتگو نمود.

در این ملاقات حسین امیر عبداللهیان مراتب تسلیت آیت الله دکتر رییسی، رییس جمهور کشورمان را به خانواده های امام موسی صدر و شیخ قبلان و همچنین رهبران مجلس اعلای شیعیان لبنان ابراز داشت.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها