انتقاد گوترش از بی عدالتی در توزیع واکسن کرونا در جهان

انتقاد گوترش از بی عدالتی در توزیع واکسن کرونا در جهان
جمعه 16 مهر 1400 - 11:25

دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس خبری مشترک با تدروس آدهانوم گبریسوس مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، از تمامی طرف‌های مرتبط خواست تا کمک کنند که راهبرد واکسیناسیون جهانی کووید۱۹ سازمان جهانی بهداشت در ۲۰۲۲ به واقعیت تبدیل شود.

العالم - آمریکا

دبیر کل سازمان ملل متحد با بیان اینکه بی عدالتی در توزیع واکسن کرونا بزرگترین متحد همه گیری این ویروس است، خواهان کمک به عملی شدن هدف سازمان جهانی بهداشت در واکسینه کردن ۴۰ درصد از مردم جهان تا پایان سال میلادی جاری شد.

خبرگزاری شین هوا امروز از نیویورک خبر داد که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس خبری مشترک با تدروس آدهانوم گبریسوس مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، از تمامی طرف های مرتبط خواست تا کمک کنند که راهبرد واکسیناسیون جهانی کووید ۱۹ سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۲۲ به واقعیت تبدیل شود.

گوترش از تمامی طرف های مرتبط در جهان خواست تا برای تبدیل راهبرد به واقعیت، قدم بردارند و منابع خود را بسیج کنند.

دبیرکل سازمان ملل گفت: اکنون که ماهانه نزدیک به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دز واکسن تولید می شود، اگر حدود ۸ میلیارد دلار برای اطمینان از توزیع عادلانه واکسن تهیه کنیم، تا پایان سال ۴۰ درصد از مردم جهان را می توانیم واکسینه کنیم.

گوترش تاکید کرد: موفقیت این طرح مستلزم توزیع عادلانه است. بدون رویکرد هماهنگ و عادلانه، کاهش موارد ابتلا در کشورها ادامه دار نخواهد بود.

سازمان جهانی بهداشت هدف خود را واکسیناسیون ۱۰ درصد از مردم تمامی کشورها تا پایان ماه سپتامبر (۸ مهر) اعلام کرده بود. اما تا آن تاریخ ۵۶ کشور که اکثریت قریب به اتفاق آنها در آفریقا و خاورمیانه واقع شده اند، نتوانستند به این هدف دست یابند.

بر اساس راهبرد جدید سازمان، واکسیناسیون ۴۰ درصد از جمعیت تمامی کشورها تا پایان سال ۲۰۲۱ و ۷۰ درصد آنها تا اواسط سال ۲۰۲۲ هدفگذاری شده است.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها