رسوایی دروغ پردازی های مقام های صهیونیست علیه برنامه هسته ای ایران

رسوایی دروغ پردازی های مقام های صهیونیست علیه برنامه هسته ای ایران
چهارشنبه 21 مهر 1400 - 13:52

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درحالی چند روز پیش طی نشست با سفرای کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل، که در مقر وزارت خارجه این رژیم برگزار شد، ادعا کرد ایران تا رسیدن به ساخت سلاح اتمی تنها 10 هفته بیشتر فاصله ندارد که روز گذشته رئیس موساد در تناقضی آشکار در گفت‌وگویی مطبوعاتی خاطرنشان کرد "ایران با ساخت بمب هسته‌ای فاصله دارد".

العالم- کشکول

"بنی گانتس" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، "نفتالی بنت" نخست‌وزیر این رژیم و پیش از او "بنیامین نتانیاهو" و دیگر سران ارشد این رژیم مدت‌هاست که به خاطر "بی‌‌عملی" جامعه جهانی درقبال تلاش ایران برای دستیابی به بمب اتمی(!) اشک می‌ریزند و مدعی می‌شوند که ایران تا تولید این سلاح فقط "جند هفته زمان نیاز دارد". در همین راستا، "یوسی کوهن" رئیس سازمان اطلاعات و عملیات رژیم صهیونیستی "موساد"، روز گذشته در اظهاراتش دلیل فاصله داشتن ایران با تولید سلاح اتمی را "به تلاش‌های طولانی‌ مدت برخی قدرت‌های جهان" ربط داد.

این تناقض در اظهارات سران رژیم اسرائیل درباره ایران و به‌ویژه درباره برنامه هسته‌ای مسالمت‌آمیز، در واقع ریشه در عادت دیرینه‌شان، یعنی دروغگویی دارد. زمانی‌که دروغگو درباره چیزی که اصلا وجود خارجی ندارد، سخن می‌گوید، این گفته‌ها را بعد از مدتی فراموش می‌کند و یک چیز کاملا متناقض و بی‌ربط درباره آن مطرح می کند.

شاهد اینگونه دروغ های آشکارِ سران رژیم اسرائیل درخصوص توافق هسته‌ای میان ایران و 6 قدرت جهانی در سال 2015 نیز بودیم. جهانیان نیز شاهد اظهارات سران این رژیم بودند که مدعی می‌شدند توافق هسته‌ای بزرگ‌ترین توافق علیه منطقه و جهان است؛ زیرا این توافق به ایران اجازه می‌دهد تا برنامه هسته‌ای خود را توسعه دهد و با سرعت بمب اتمی تولید کند.

موضوع قابل توجه این است که به رغم اغراق های صورت گرفته علیه ایران، تهران پس از صبر یک ساله بعد از خروج "دونالد ترامپ" رئیس‌جمهور سابق آمریکا از توافق هسته‌ای- که به خواست رژیم اسرائیل انجام شد-، به آن واکنش نشان داد و تعهدات هسته‌ای خود را به تدریج مطابق برجام کاهش داد.

در هر صورت، چه توافق هسته‌ای باشد و چه نباشد رهبران رژیم صهیوینستی دروغ می‌گویند و این دروغگویی عادت آنهاست. از سوی دیگر عملکرد رهبران کشورهایی که خودشان را "ابرقدرت" می‌نامند و این دروغ‌ها را باور می‌کنند؛ حاکی از میزان نفوذ صهیونیسم جهانی در تمام ارکان دولتی این کشورها به‌ویژه آمریکا است و این مساله را به وضوح نشان می‌دهد و همچنین نمایانگر آن است که چگونه این کشورهای به اصطلاح ابرقدرت دنباله‌رو رژیم صهیونیستی هستند و تحت تاثیر دروغ‌های آن قرار می‌گیرند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها