کارشناس لبنانی در گفتگو با العالم:

حادثه امروز بیروت از پیش برنامه‌ریزی شده بود/ منطقه «عین الرمانه» یادآور جنگ داخلی لبنان است

پنج‌شنبه 22 مهر 1400 - 21:16

نسیب حطیط؛ کارشناس مسائل لبنان گفت: حادثه امروز بیروت یک حادثه معمولی یا درگیری شخصی میان تظاهرکنندگان یا ساکنان منطقه نبود بلکه از پیش برنامه ریزی شده بود.  

العالم لبنان

نسیب حطیط، کارشناس لبنانی در گفتگو با العالم اظهار داشت: مایک پومپئو وزیر امور خارجه سابق آمریکا در سال 2019 کوشید با آغاز تظاهرات مردمی در لبنان از آن برای ایجاد بحران امنیتی و اقتصادی سوء استفاده کند.

وی ادامه داد که منطقه «عین الرمانه» که امروز تیراندازی در آن روی داد، برای لبنانی‌ها یادآور جنگ داخلی است و این حادثه نشان می دهد نیروهای وابسته به حزب کتائب همچنان به دنبال جنگ داخلی هستند.

به گزارش خبرنگار العالم، امروز در نزدیکی منطقه «الطیونه» تظاهراتی علیه قاضی «طارق البیطار» [قاضی پرونده بندر بیروت] صورت گرفت، شمار زیادی از اعضای سندیکاها و وکلا با تجمع در برابر کاخ دادگستری، علیه قاضی البیطار تظاهرات کردند، طرف های ناشناس به طرف آنان تیراندازی کردند.

در نتیجه تیراندازی های صورت گرفته، 6 نفر کشته و 60 نفر زخمی شدند، ارتش در منطقه درگیری، به صورت گسترده مستقر شد، تیراندازی در این منطقه بیش از یک ساعت ادامه یافت، افراد مسلح مستقر در پشت بام ساختمان‌ها مردم را نشانه می گرفتند.

صدای انفجار راکت نیز در این منطقه شنیده شد و منطقه به صحنه جنگ تبدیل شد، در منطقه عین الرماله لبنان حزب «القوات اللبنانيه» -- به ریاست سمیع جعجع -- مستقر هستند، نیروهای انتظامی و کماندوهای ارتش در اطراف کاخ دادگستری مستقر شدند.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها