طالبان: هیچ خارجی در داعش افغانستان وجود ندارد/چین آماده سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری است

طالبان: هیچ خارجی در داعش افغانستان وجود ندارد/چین آماده سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری است
جمعه 23 مهر 1400 - 09:55

سخنگوی طالبان با اظهار اینکه هیچ تبعه خارجی میان اعضای داعش افغانستان وجود ندارد، اعلام کرد که چین آماده سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری در افغانستان است.

العالم - آسیا

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگو و معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان اظهارداشت که داعش حضور قابل توجهی در افغانستان ندارد و مشکل بزرگی در این کشور محسوب نمی‌شود.

وی افزود: ما به دنبال یافتن ریشه‌های داعش هستیم، همه عوامل داعش افغان هستند و هیچ خارجی در میان آن‌ها وجود ندارد.

سخنگوی طالبان درباره وضعیت اقتصادی افغانستان نیز به «صدای آمریکا» گفت: اوضاع اقتصادی در حال بازگشت به حالت عادی است، ما در حال جمع‌آوری منابع ملی هستیم، تجار ما آماده سرمایه‌گذاری هستند. کار بر روی پروژه‌های بزرگ از جمله راه‌سازی در حال انجام است. ما در آستانه امضای توافقنامه‌های اکتشافی مواد معدنی با برخی کشورها هستیم.

مجاهد با اظهار اینکه مذاکرات برای آزادسازی دارایی‌های منجمد شده افغانستان جریان دارد، اظهارداشت که چین درصورت تضمین امنیت کارکنان و دارایی‌هایش آماده سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری در افغانستان است.

معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان در این باره گفت: چین خواستار امنیت کارگران خود و کسانی است که در اینجا سرمایه‌گذاری می‌کنند. آن‌ها علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در برخی بخش‌ها در افغانستان هستند و می‌خواهند در مورد جزئیات مذاکره کنند. یکی از پروژه‌ها معدن مس عینک می‌باشد، آن‌ها می‌خواهند میلیاردها دلار در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند و افغانستان نیز به این نیاز دارد.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها