حزب‌الله لبنان: عربستان سعودی ذلیلانه گوش به فرمان دولت آمریکا است

حزب‌الله لبنان: عربستان سعودی ذلیلانه گوش به فرمان دولت آمریکا است
پنج‌شنبه 6 آبان 1400 - 22:05

حزب الله لبنان در بیانیه‌ای در واکنش به اقدام دولت سعودی علیه یک بنیاد خیریه لبنانی، ریاض را گوش به فرمان دولت آمریکا معرفی کرد.

العالم - لبنان

حزب‌الله لبنان امروز (پنج‌شنبه) در بیانیه‌ای به اقدام روز گذشته دولت عربستان سعودی در تروریستی اعلام کردن بنیاد خیریه «القرض الحسن» واکنش نشان داد و آن را دخالت آشکار در امور داخلی لبنان دانست.

به نوشته وبگاه شبکه المنار، در بیانیه حزب‌الله آمده است که این اقدام دولت عربستان سعودی «فرمانبرداری ذلیلانه» از دولت آمریکا و «خدمتی حقیرانه» به اهداف دشمن صهیونیستی است.

در این بیانیه تأکید شده است که اقدام دولت سعودی تأثیری در عملکرد این مؤسسه بشردوستانه که خود را وقف خدمت به فقرا و افراد بی بضاعت و عموم مردم لبنان کرده است، ندارد.

عربستان سعودی، شامگاه دیروز (چهارشنبه)،‌ اعلام کردکه بنیاد «القرض الحسن» مستقر در لبنان را یک سازمان تروریستی اعلام کرده است. ریاض این بنیاد را مرتبط با جنبش حزب‌الله لبنان معرفی کرد و مدعی شد که این انجمن به مدیریت پول‌های حزب‌الله و تأمین مالی این جنبش از جمله در موارد نظامی می‌پردازد.

عربستان سعودی همچنین با اتهام‌زنی به حزب‌الله و تروریستی خواندن این جنبش،‌ اعلام کرد که تمامی دارایی‌های بنیاد مذکور در عربستان سعودی مسدود خواهد شد و تعامل با این اتحادیه چه به صورت مستقیم و غیرمستقیم ممنوع خواهد بود.

عربستان سعودی پیشتر نیز چند شرکت و فرد مرتبط با جنبش حزب‌الله را در فهرست تحریمی خود قرار داده بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها