سردار جلالی: دشمن استراتژی‌ جنگ ترکیبی علیه ما را تعریف کرده است

سردار جلالی: دشمن استراتژی‌ جنگ ترکیبی علیه ما را تعریف کرده است
جمعه 14 آبان 1400 - 12:46

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت را فناورانه و تخصصی عنوان کرد و گفت: دشمن استراتژی‌های جنگ ترکیبی و هدف‌گذاری علیه ما را تعریف کرده است.

العالم - ایران

سردار سرتیپ غلامرضا جلالی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته (چهاردهم آبان) در دانشگاه تهران، گفت: در حادثه حمله به سامانه هوشمند سوخت دیدیم که هوشیاری مردم و ابتکار صدا و سیما برای اطلاع رسانی منجر به خنثی شدن این توطئه شد. ولی باید بدانیم این نخستین و آخرین حمله نیست.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور، افزود: این حمله یک بعد فناورانه و تخصصی دارد. سه رکن باید با هم هماهنگ باشد تا حادثه را در لایه‌های فناورانه، لایه تداوم کارکرد زیرساخت و همچنین لایه پیامد آن به حوزه مردم بتوانیم از طریق رسانه این موضوع را دنبال کنیم.

سردار جلالی افزود: دقت، هوشیاری و جدی تلقی کردن تهدید یک عنصر اساسی است که باید به آن پرداخته شود و نمی‌توانیم نسبت به این موضوع بی توجه باشیم. به هر حال این حادثه یک مدل جنگ بود.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید دقت کنند که در اینجا رقابت داخلی مطرح نیست، بلکه جنگی است که در آن، دشمن استراتژی‌های جنگ ترکیبی و هدف‌گذاری علیه ما را تعریف کرده است. بنابراین جهت گیری آنها در آشکارسازی و در هدایت و روشنگری افکار عمومی باید چارچوب خود را داشته باشد و به تعبیری باید جریان داخل و خارج و همچنین خودی و دشمن را تفکیک کنیم که این اقدام صدا و سیما بسیار موثر و قابل تجلیل بود.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان کرد: این سه رکن نیاز به آموزش، تمرین، طراحی و رزمایش دارد. باید خود را مقابل این مدل تهدیدها آماده کنیم چون امکان تکرار آن بسیار است و باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها