وزیر امور خارجه امارات وارد دمشق شده است

وزیر امور خارجه امارات وارد دمشق شده است
سه شنبه 18 آبان 1400 - 16:51

پس از گزارش منابع خبری از ورود یک هیأت بلندپایه اماراتی به دمشق، یک روزنامه سوری گزارش داد که وزیر امور خارجه امارات وارد سوریه شده است.

العالم - سوریه

روزنامه سوری «الوطن»، بعدازظهر امروز (سه‌شنبه)، گزارش داد که «عبدالله بن زاید» وزیر امور خارجه امارات وارد دمشق شده است.

بر اساس این گزارش، این اولین سفر یک مقام اماراتی بلندپایه از سال ۲۰۱۱ تاکنون به سوریه است.

این گزارش در حالی منتشر شده است که برخی از منابع غیر رسمی سوری لحظاتی پیش گزارش دادند که یک هیأت بلندپایه اماراتی وارد دمشق شده است.

پیش از این، خبرگزاری‌های رسمی امارات و سوریه از گفت‌و‌گوی تلفنی «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی و «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه خبر داده بودند.

خبرگزاری رسمی امارات (وام) گزارش داده بود که بشار اسد و محمد بن زاید در تماس تلفنی مذکور روابط دوجانبه و راه‌های توسعه همکاری‌های مشترک در تمامی تمامی زمینه‌ها را مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند.

بشار اسد و محمد بن زاید در فروردین ماه سال ۹۹ نیز در ارتباط با مقابله با شیوع ویروس کرونا با یکدیگر تلفنی گفت‌و‌گو کرده بودند.

پس از آنکه اتحادیه عرب در سال ۲۰۱۱ عضویت سوریه را به حالت تعلیق درآورد، کشورهای عربی از جمله امارات عربی متحده سفرای خود را از دمشق فراخواندند. با این حال، امارات در سال ۱۳۹۷ سفارت خود را در دمشق بازگشایی کرد.

منابع سوری مدتی است که از توسعه روابط اقتصادی دمشق و ابوظبی خبر می‌دهند به نحوی که «تمام رعد» وزیر منابع آبی سوریه اخیرا با «سهیل المزروعی» وزیر انرژی امارات عربی متحده در دبی دیدار کرد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها