3 هزار واحد مسکونی در زلزله هرمزگان آسیب دیده‌اند/ بازدید معاون اول رئیس جمهور از روستاهای زلزله زده بندرعباس

3 هزار واحد مسکونی در زلزله هرمزگان آسیب دیده‌اند/ بازدید معاون اول رئیس جمهور از روستاهای زلزله زده بندرعباس
دوشنبه 24 آبان 1400 - 06:25

معاون عمرانی استانداری هرمزگان گفت: زلزله 6.3 و 6.4 ریشتری عصر یک شنبه در هرمزگان به بیش از 3 هزار واحد مسکونی آسیب وارد کرده است.

العالم - ایران

"رضا مدرس" تاکید کرد: خسارات زلزله بیشتر در محدوده 30 کیلومتری از کانون آن در محدوده فین از توابع شهرستان بندرعباس مشاهده می‌شود.

وی در گفتگو با فارس افزود: تیم‌های ارزیاب از تمامی روستاهای منطقه فین به شعاع 35 کیلومتر بازدید داشته‌اند و بحمداله هیچ مورد فوتی از مناطق پیرامونی کانون زلزله تاکنون گزارش نشده است و تنها مورد فوتی همان یک نفر در بندرعباس بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با بیان این که برآورد کنونی ما این است که حداقل 3 هزار واحد مسکونی مردم از 20 تا 80 درصد آسیب دیده‌اند، خاطرنشان کرد: عمده خسارات متوجه منازل و سازه‌هایی است که شناژ نداشته‌ و از استحکام کافی برخوردار نبوده‌اند.

مدرس همچنین گفت: خسارات در منطقه ذرتو و گیشان بیش از دیگر مناطق است.

وی ابراز امیدواری کرد که بتوان گزارش اولیه‌ای از خسارات زلزله را تا صبح دوشنبه جمع بندی و ارائه کرد.

بازدید معاون اول رئیس جمهور از روستاهای زلزله زده بندرعباس

محمد مخبر معاون اول رییس جمهور، روز یکشنبه با همراهی مهدی دوستی استاندار هرمزگان و شماری از مقامات کشوری و استانی از روستای زلزله زده گیشان در بخش فین بندرعباس بازدید کرد.

وی در بازدید میدانی از این منطقه، نحوه خدمات رسانی به ۳۰خانوار ساکن در این روستای زلزله زده را مورد رصد قرار داد.

مردم این روستا، در حاشیه این بازدید از حضور میدانی استاندار هرمزگان از دقایق اولیه وقوع زلزله و پیگیری برای رفع نیازهای اولیه آن ها قدردانی ویژه کردند.

معاون اول رییس جمهور که عازم مناطق زلزله زده در شهرستان بندرعباس شده است، با بازدید میدانی آخرین وضعیت جاده ها و مسیر تردد در شمال شهر بندرعباس را مورد بررسی قرار داد. به دلیل ریزش کوه مسیر بندرعباس-حاجی آباد با ترافیک روبروست و توصیه شده است از تردد غیر ضرور در این مسیر اجتناب شود.

همچنین مخبر با هیات همراه عازم مناطق زلزله زده در روستاهایی شد که تاکنون بیشترین خسارت گزارش شده است. طبق گزارش های ارایه شده، به روستاهای گیشان غربی،رضوان، فین ، سرزه و سیاهو خسارت وارد شده است. خدمات رسانی تیم هلال احمر در منطقه زلزله زده نیز در حال انجام است.

محرابیان وزیر نیرو و عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معاون اول را در این سفر همراهی می کنند. طبق گزارش ها به روستاهای گیشان غربی،رضوان، فین، سرزه و سیاهو خسارت هایی وارد شده است.

مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان گفت: تمامی کلاس‌های درس حضوری و غیرحضوری روز دوشنبه ( ۲۴ آبان) ماه تعطیل است.

ایرج بیت الهی با بیان اینکه تعطیلی مدرسه ها و آموزش‌های مجازی مربوط به همه مقاطع تحصیلی در شهرستان ها و مناطق آموزشی سطح استان است، تصریح کرد: درحال حاضر طبق تصمیمی که اتخاذ شده است تنها تعطیلی مدرسه‌ها برای روز دوشنبه است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها