تجاوز هوایی گسترده ائتلاف سعودی به چهار استان در یمن

تجاوز هوایی گسترده ائتلاف سعودی به چهار استان در یمن
پنج‌شنبه 27 آبان 1400 - 05:42

سخنگوی ائتلاف جنایتکار سعودی با اشاره به انجام حملات هوایی علیه استان‌های صنعا، ذمار، صعده و الجوف در یمن، مدعی شد انبارها و کارگاه‌های ساخت موشک‌های بالستیک و پهپادها را نابود کرده است.

العالم - یمن

رسانه‌های عربی بامداد پنجشنبه از حملات هوایی ددمنشانه ائتلاف متجاوز سعودی به استان‌های غربی و شمال غربی یمن خبر دادند.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از خبرنگار خود در منطقه گزارش داد: «ائتلاف سعودی عملیاتی را علیه اهداف نظامی در استان های صنعا، ذمار، صعده و الجوف در یمن انجام داد».

سخنگوی ائتلاف جنایتکار سعودی نیز با صدور بیانیه‌ای مدعی شد: «ما کارگاه‌ها و ذخایر موشک‌های بالستیک، پهپادها و سیستم‌های ارتباطی [مقاومت یمن] را نابود کردیم».

به نوشته وبگاه «العربیه» در بیانیه ائتلاف متجاوز سعودی ادعا شده است: «ما یک مرکز مخفی مرتباط با ایران و کارشناسان حزب‌الله را هدف قرار دادیم. این عملیات نظامی با قوانین بین‌المللی بشردوستانه و قوانین عرفی آن مطابقت دارد».

ائتلاف کودک‌کُش سعودی با تایید انجام حملات هوایی علیه اهدافی در استان های صنعا، ذمار، صعده و الجوف، اضافه کرد: « ما در پاسخ به تهدید [حملات] بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین [مقاومت یمن]، عملیات گسترده‌ای را برای اهداف نظامی مشروع انجام دادیم».

پیش از این، شبکه «العربیه» در خبری فوری به نقل از سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی گزارش داده بود یک فروند پهپاد انفجاری توسط نیروهای یمن به سمت فرودگاه «أبها» واقع در جنوب عربستان سعودی شلیک شده است.

طی ماه‌های اخیر نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دور جدیدی از عملیات آزادسازی استان و شهر مأرب را به عنوان قلب دولت مستعفی آغاز کرده ‌اند. استان مأرب به علت دارا بودن منابع غنی نفت و گاز، از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است و به گفته کارشناسان در صورت آزادسازی کامل این استان، باید پایان کار دولت مستعفی منصور هادی و ائتلاف سعودی در یمن را اعلام کرد.

روز چهارشنبه بود که پس از انتشار گزارش‌های متعدد درباره پیشروی چشمگیر نیروهای صنعاء در استان‌های مأرب (شرق صنعاء) و الحدیده (غرب یمن)، منابع خبری گزارش دادند که ارتش یمن بر دو منطقه دیگر در جنوب مأرب مسلط شده‌ است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها