واکنش‌های فلسطینی و یمنی به اقدام لندن علیه حماس؛ دولت انگلیس سزاوار تروریستی خوانده شدن است

واکنش‌های فلسطینی و یمنی به اقدام لندن علیه حماس؛ دولت انگلیس سزاوار تروریستی خوانده شدن است
شنبه 29 آبان 1400 - 17:01

طرف‌های یمنی و گروه‌های فلسطینی با صدور بیانیه‌هایی به تصمیم لندن مبنی بر تروریستی دانستن حماس اعتراض کردند و گفتند، کسی که سزاوار تروریستی خوانده شدن است دولت انگلیس و سیاست شیطانی آن است که باعث ایجاد رژیم صهیونیستی شد.

العالم - فلسطین اشغالی

واکنش‌های داخلی و خارجی به ترورریستی خواندن جنبش فلسطینی حماس توسط انگیس ادامه دارد.

جمعه (دیروز) «پریتی پاتل» وزیر کشور انگلیس خبر داد که به دستور وی، هرگونه فعالیت گروه حماس در انگلیس را ممنوع کرده است.

دفتر سیاسی انصارالله

بر اساس وب‌سایت رسمی انصارالله، دفتر سیاسی این جنبش یمنی با صدور بیانیه‌ای این اقدام انگلیس را محکوم و اعلام کرد، این اقدامات انگلیس در چارچوب عادی‌سازی روابط و نابودی آرمان فلسطین در راستای خدمت به رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیست انجام می‌شود.

انصارالله در ادامه ملت‌های عربی و اسلامی را به یاری مسأله فلسطین و رد اقدامات جنایتکارانه انگلیس علیه مجاهدان فلسطین و ملت مظلوم فلسطین فراخواند.

انجمن علمای یمن

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، انجمن علمای یمن نیز با صدور بیانیه‌ای همبستگی کامل خود با حماس را اعلام کرد.

در این بیانیه آمده، این سیاست انگلیس بود که راه را برای ورود صهیونیست‌ها به سرزمین فلسطین و اقدام آنها به نسل کشی هموار کرد. کسی که سزاوار تروریستی خوانده شدن است دولت انگلیس و سیاست شیطانی و ظالمانه آن است که باعث ایجاد رژیم صهیونیستی شد.

انجمن علمای یمن افزود، تصمیم انگلیس مانند تاج افتخاری بر سر حماس است که در برابر رژیم صهیونیستی غاصب که هزاران جنایت و کشتار علیه زنان و کودکان به راه انداخته، ایستاده است.

«محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن به اقدام انگلیس در تروریستی اعلام کردن جنبش حماس واکنش نشان داد.

وی گفت: «تروریستی اعلام کردن حماس را محکوم می‌‌کنیم که البته این اقدام از سوی انگلیس که بنیانگذار اشغالگری است تعجب برانگیز نیست».

وی در ادامه افزود: «این اقدام انگلیس با سالگرد اعلامیه جنایتکارانه بالفور همزمان بوده و این اقدام تاکید بر ادامه حمایت از رژیم جنایتکار توسط انگلیس است».

گروه‌های فلسطینی

گروه‌های فلسطینی هم امروز (شنبه) با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی از آغاز سلسله اقدامات ملی و مردمی علیه این تصمیم انگلیس خبر دادند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «سما»، در بیانیه صادر شده آمده، ملت فلسطین یکپارچه این تصمیم انگلیس علیه حماس را مردود می‌داند و آن را چراغ سبز به رژیم اشغالگر برای ادامه جنایتهایش علیه ملت فلسطین برمی‌شمرد.

گروه‌های فلسطینی افزودند: این اقدام را هدف گرفتن مستقیم ملت فلسطین و نادیده گرفتن حق مشروع آن در مبارزه برای آزادی از اشغالگری و نیز ادامه سیاست استعماری انگلیس می‌دانیم.

گروه‌های فلسطینی در ادامه از دولت انگلیس خواستند از این تصمیم منصرف شود و از پارلمان انگلیس هم خواستند به این طرح رأی مثبت ندهد.

به گزارش فارس، جنبش مقاومت اسلامی حماس، دیروز (جمعه) با ابراز تأسف از تصمیم انگلیس برای تروریستی خواندن این جنبش مقاومت، گفت که انگلیس همچنان در مسیر اشتباه گذشته خود به سر می‌برد.

به نوشته وبگاه فلسطین الیوم، در بیانیه جنبش حماس آمده است که دولت انگلیس به جای عذرخواهی و تصحیح اشتباهات تاریخی خود در حق مردم فلسطین، چه در خصوص اعلامیه شوم بالفور و چه در خصوص دوره قیمومیت که خاک فلسطین را به جنبش صهیونیسم واگذار کرد، اکنون علیه قربانیان به یاری تجاوزکاران برخواسته است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها