گروسی در نشست خبری با اسلامی: تلاش می کنیم نشست امروز نتیجه گیری مثبتی داشته باشد

گروسی در نشست خبری با اسلامی: تلاش می کنیم نشست امروز نتیجه گیری مثبتی داشته باشد
سه شنبه 2 آذر 1400 - 12:45

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست مشترک با اسلامی گفت: دنبال این هستیم مذاکرات را ادامه دهیم که زمینه های مشترکی را پیدا کنیم و به نتیجه گیری مثبتی برسیم.

العالم - ایران

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که شب گذشته در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفت‌وگو با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی و همچنین حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه وارد تهران شد، پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) پس از دیدار و گفت‌وگو با اسلامی در نشست خبری مشترک شرکت کرد و به تشریح گفت‌وگوهایش با رئیس سازمان انرژی اتمی پرداخت.

وی در این نشست خبری ضمن تشکر از اسلامی برای مهمان نوازی از وی در محل سازمان انرژی اتمی گفت: چند ماه پیش در سفرم به ایران با آقای اسلامی توافق کردیم که چند ماه دیگر برمی‌گردم بذای اینکه کار مشترکمان را درباره شفاف سازی را ادامه بدهیم و همچنین تداوم و تعمیق گفتگوها با دولت جدید ایران را و من افتخار دارم که تا چند ساعت دیگر با وزیر امور خارجه ایران دیدار کنم.

گروسی ادامه داد: صحبتها و گفتگوهای امروز فشرده بود و دنبال این هستیم که مذاکرات را ادامه دهیم با این نگاه که بتوانیم زمینه های مشترکی را پیدا کنیم.

مدیرکل آژانس افزود: موضوعاتی است که با آقای اسلامی بررسی می‌کنیم ولی هدفمان این بوده که چشم انداز برنامه هسته ای را به نحوی تعریف کنیم که با توجه به تغییرات اقلیمی بتواند به تولید انرژی های پاک کمک کنیم و آن را در اختیار همه بگذاریم. این موضوعی بود که چندی پیش در نشست گلاسکو به صورت مفصل درباره آن صحبت شد.

وی گفت: تلاشمان این است که نتیجه نشست امروز مثبت باشد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها