تحریف آشکار سخنرانی رییس جمهوری در اجلاس اکو توسط رسانه سعودی

تحریف آشکار سخنرانی رییس جمهوری در اجلاس اکو توسط رسانه سعودی
يکشنبه 7 آذر 1400 - 14:05

شبکه سعودی ایران اینترنشال در اقدامی مغرضانه اظهارات آیت الله رییسی در اجلاس سران سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) را تحریف کرد.

العالم - ایران

آیت الله رییسی ظهر امروز در جریان اجلاس اکو پیرامون موضوعات مختلف منطقه ای و جهانی سخنرانی کرد. در این میان برخی رسانه‌های ضدانقلاب تلاش کردند با تحریف بخش خاصی از سخنرانی رییس جمهور، پازل چند هفته گذشته التهاب آفرینی در کشور تکمیل کنند.

شبکه ایران اینترنشنال وابسته به عربستان سعودی به صورت کاملا مغرضانه اقدام به تحریف بخشی از سخنان رییس جمهور پیرامون انتقال انرژی و آب میان کشورهای همکار در سازمان اکو کرد.

رییس جمهور در سخنرانی خود تاکید کرد که "جمهوری اسلامی ایران علاوه بر جدیت در همکاری در این حوزه‌ها، آماده است برنامه‌های آموزشی حوزه نفت و گاز برای کشورهای عضو اکو را توسعه دهد و همچنین علاقمند هستیم پروژه‌های انتقال آب به کشورهای متقاضی از جمله جمهوری اسلامی ایران در دستور کار سازمان اکو قرار گیرد."

اما این شبکه وابسته به دولت سعودی در تحریفی آشکار و با هدف تلاش برای تاثیرگذاری بر التهابات آبی چند روزگذشته در برخی نقاط کشور، با تحریف سخنان آیت الله رئیسی از قول وی نوشت که "ایران آماده صادرات آب به کشورهای عضو اکو است!"

این در حالی است که رییس جمهور صراحتا تاکید کرد که ایران به عنوان متقاضی انتقال آب و انرژی درخواست همکاری کشورهای عضو را در این زمینه دارد.

شبکه های ضدانقلاب طی روزهای گذشته با تحریف رویدادهای رخ داده در برخی شهرهای ایران، طی روزهای گذشته تمام تلاش خود را برای موج سواری و سواستفاده از مطالبات به حق کشاورزان این مناطق، به کار گرفته اند.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها