پژواک ناله‌های صهیونیست‌ها در وین

پژواک ناله‌های صهیونیست‌ها در وین
چهارشنبه 10 آذر 1400 - 15:18

" تحریم‌های ایران نباید برداشته شوند. بلکه تحریم‌ها می‌باست تشدید شوند و تنها یک تهدید نظامی معتبر علیه برنامه هسته‌ای ایران می‌تواند باعث توقف مسابقه هسته‌ای آن شود... ایران درصدد خریدن زمان برای توسعه برنامه اتمی خود است." این بخشی از لفاظی‌های وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در جریان دیدارش با رئیس‌جمهور فرانسه در کاخ الیزه در پاریس است.

العالم- کشکول

"مسئولان (رژیم صهیونیستی) پیامی به کاخ سفید و وزارت دفاع آمریکا ارسال کردند مبنی بر اینکه ایالات متحده بایستی بر تحریم‌ها پافشاری کند تا ایران را به عقب‌نشینی وادار سازد و نشان دهد که نمی‌توان برای واشنگتن بازدارندگی ایجاد کرد. آنها زور و تحریم‌ها را اعمال کردند تا جرات پیشروی در پروژه اتمی طی مذاکرات را نداشته باشند.. پیام اسرائیل به ایالات متحده این است که در مورد آنچه بر سر توافق آمده، صحبت نکنید بلکه حتی در زمان تلاش برای توافق و آنچه که ایران پشت پرده انجام می‌دهد، نیز صحبت شود." این بخشی از گزارش پایگاه خبری عبری‌زبان "والا" است.

بدیهی است که اسرائیل، وحشت‌زده است و در وضعیت اسفناکی به‌سر می‌برد و برای جلب حمایت از مواضع غیرمنطقی و به دور از واقعیت‌های میدانی‌اش دست و پا می‌زند و معتقد است که از پافشاری کردن بر این مواضع، می‌تواند همپیمانانش به‌ویژه آمریکا را وارد جنگ نیابتی علیه ایران کند.

ایدئولوژی نژادپرستانه صهیونیستی و نگاه متکبرانه به دیگران و تاریخی مملو از دروغی که اسرائیل طی 70 سال گذشته برای خودش درست کرده و "افسانه دروغین" با عنوان "ارتش شکست‌ناپذیر" را ساخته و همچنین حمایت‌های نامحدود غربی- آمریکایی از اسرائیل باعث شده‌اند که این رژیم احساس کند قدرتی نامحدود برای تسلیم کردن دیگر قدرت‌ها دارد که می‌تواند خواسته‌های خود را با اعمال زور و حملات سریع و معین و دربرخی مواقع تهدیدهای لفظی محقق سازد.

تفاوت در دیدگاه رژیم صهیونیستی و حامیان غربی‌اش در قبال ایران در اینجا نهفته است که حامیان اسرائیل به ایران به عنوان یک کشور بزرگ منطقه‌ای می‌نگرند که از رهبری شجاع، قدرت بازدارندگی بزرگ و نفوذ گسترده منطقه‌ای برخوردار است لذا با عقب‌نشینی از تهدیدهای نظامی‌شان علیه جمهوری اسلامی، به جنگ اقتصادی و معنوی علیه آن متوسل شده‌اند در حالی‌که رژیم اشغالگر خیال می‌کند که آمریکا و غرب می‌توانند ایران را هدف حمله نظامی قرار دهند و تاسیسات هسته‌ای آن را نابود کنند. این "خیال و وهم" است که باعث شده رهبران این رژیم چنین مواضع، اظهارات و تحلیل‌هایی درباره احتمال استفاده از گزینه نظامی علیه ایران به منظور بازداشتن آن از برنامه هسته‌ای و موشکی و نفوذ منطقه‌ای‌اش، دم می‌زنند.

به نظر می‌رسد حامیان غربیِ اسرائیل به شنیدن ناله‌ها و جنجال‌های این رژیم همزمان با برگزاری دور جدید مذاکرات میان ایران و قدرت‌های بزرگ عادت کرده‌اند و لذا برای ساکت کردن آن، به ارائه کمک‌های مالی و نظامی متوسل می‌شوند ولی به نظر می‌رسد این بار نیز مشوق‌هایی بزرگتر به صهیونیست‌ها ارائه دهند تا صدای ناله‌های صهیونیست‌ها، حامیان آن را خسته نکند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها