رام الله: دیوان لاهه اسرائیل را به دلیل اعدام میدانی جوانان فلسطینی تحت پیگرد قرار دهد

رام الله: دیوان لاهه اسرائیل را به دلیل اعدام میدانی جوانان فلسطینی تحت پیگرد قرار دهد
يکشنبه 14 آذر 1400 - 09:27

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان ضمن محکوم کردن حمله دیروز نظامیان صهیونیستی در به شهادت رساندن جوان فلسطینی در قدس از دادگاه لاهه خواست درباره جنایت نظامیان صهیونیست در اعدام میدانی شهروندان فلسطینی تحقیق کند.

العالم - فلسطین اشغالی

وزارت امور خارجه دولت تشکیلات خودگردان فلسطین جنایت ارتش رژیم صهیونیستی در اعدام میدانی یک فلسطینی به اتهام چاقو زدن به یک شهرک‌نشین اسرائیلی در نزدیکی باب العمود در بیت المقدس را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: جنایت نظامیان اشغالگر در اعدام میدانی محمد سلیمه جوان فلسطینی در روز روشن با شلیک مستقیم گلوله به او و زخمی نگهداشتن او روی زمین تا لحظه شهادت، جنایت جنگی و جنایتی به تمام معنای کلمه غیرانسانی است که باید بر اساس قانون بین‌المللی مسببان آن باید مجازات شوند.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: آنچه رخ داده است، یکی دیگر از شواهدی است که نشان می‌دهد دستوراتی که نظامیان و پلیس رژیم اشغالگر از رهبری و مسئولان سیاسی این رژیم دریافت می‌کنند، به آنها اجازه می‌دهد که هر فلسطینی را بنا به صلاحدید خود و بدون ارائه هرگونه ادعایی بکشند و اعدام کنند بدون اینکه خطری برای آنها داشته باشد و این منعکس کننده یک ذهنیت اشغالگری نژادپرستانه است که فلسطینی‌ها را هدف تمرین های نظامی و شلیک گلوله نظامیان صهیونیستی قرار داده و همچنین نشانه سطح انحطاط اخلاقی عمیقی است که ارتش اشغالگر به آن رسیده است.
در این بیانیه تاکید شده است که جزئیات این جنایت شنیع را با همه نهادهای بین المللی دنبال می‌کند، به خصوص که مستندات آن به صورت تصویری و صوتی موجود است.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان از دیوان کیفری لاهه خواست سکوت ناموجه خود را بشکند و تحقیقات خود را در مورد جنایات رژیم اشغالگر و شهرک‌نشینان آن آغاز کند.

نظامیان صهیونیست شامگاه شنبه محمد شوکت سلیمه آزاده ۲۳ ساله فلسطینی اهل شهر سلفیت را در نزدیکی باب العامود مسجد الاقصی در قدس اشغالی با شلیک مستقیم گلوله به شهادت رساندند.

نظامیان صهیونیست مدعی شدند که سلیمه یک شهرک‌نشین صهیونیست را به ضرب چاقو زخمی کرده بود.

شهید سلیمه قبلا به مدت یک سال به اتهام انجام اقدامات تحریک آمیز در زندان رژیم صهیونیستی بوده است.

فارس

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها