رییس جمهوری: سیاست دشمنان ایجاد هراس بین همسایگان است/ مقام اماراتی: توسعه روابط با ایران در دستور کار ما قرار دارد، چون سرنوشت مشترک داریم

رییس جمهوری: سیاست دشمنان ایجاد هراس بین همسایگان است/ مقام اماراتی: توسعه روابط با ایران در دستور کار ما قرار دارد، چون سرنوشت مشترک داریم
دوشنبه 15 آذر 1400 - 14:58

مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی در دیدار با آیت‌الله رئیسی گفت: ما فرزندان این منطقه هستیم و یک سرنوشت داریم لذا توسعه روابط ۲ کشور در دستور کار ما قرار دارد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

شیخ طحنون بن زاید مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی که به تهران سفر کرده است، با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، آیت‌الله رئیسی با اشاره به سابقه روابط دوستانه دو کشور، گفت: روابط حسنه با کشورهای منطقه از اولویت های سیاست خارجی در دولت جدید است و به همین دلیل از توسعه روابط با امارات استقبال می کنیم.

رئیس جمهور افزود: در روابط دو کشور مسلمان ایران و امارات، نباید مانعی وجود داشته باشد و این روابط تحت تاثیر القائات بیگانگان قرار بگیرد.

آیت الله رئیسی گفت: سیاست دشمنان کشورهای منطقه، ایجاد هراس بین همسایگان است اما این توطئه با درایت و فهم مشترک خنثی خواهد شد.

رئیس جمهور، سیاست قطعی جمهوری اسلامی را حمایت از مردم مسلمان منطقه برشمرد و افزود: صهیونیستها در منطقه به دنبال اهداف شوم خود هستند و هرجا بتوانند جای پایی پیدا کنند آن را به وسیله ای برای توسعه طلبی و فتنه انگیزی تبدیل می کنند لذا کشورهای منطقه باید مراقب باشند.

وی تاکید کرد: امنیت کشورهای منطقه بهم گره خورده است و ایران از امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس حمایت می کند.

رئیسی با استقبال از توسعه روابط اقتصادی تهران ـ ابوظبی گفت: توسعه مناسبات اقتصادی ۲ کشور، زمینه شکوفایی روابط در دیگر حوزه ها را فراهم می کند.

مشاور امنیت ملی امارات نیز در این دیدار گفت: ما فرزندان این منطقه هستیم و یک سرنوشت داریم لذا توسعه روابط ۲ کشور در دستور کار ما قرار دارد.

شیخ طحنون بن زاید آل نهیان با اشاره به مذاکرات تفصیلی خود با همتای ایرانی گفت: این دیدارها نقطه عطفی در روابط دو کشور خواهد بود.

وی تاکید کرد: آماده توسعه همکاری ها هستیم و امیدواریم با سفر آیت الله رئیسی به امارات فصل تازه ای از روابط دو کشور آغاز شود.

در این دیدار مشاور امنیت ملی امارات دعوت رسمی رئیس امارات را برای سفر آیت الله رئیسی به این کشور به اطلاع رئیس جمهور رساند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها