روسیه: علت اصلی مشکلات برجام، رویکرد آمریکا است نه ایران

روسیه: علت اصلی مشکلات برجام، رویکرد آمریکا است نه ایران
چهارشنبه 24 آذر 1400 - 03:37

معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل شامگاه سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت که علت اصلی مشکلات کنونی مربوط به توافق هسته‌ای با ایران در رویکرد آمریکا نهفته است.

العالم-اروپا

«دیمیتری پولانسکی» معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل دیشب در سخنانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل علت اصلی مشکلات کنونی مربوط به برجام را رویکرد آمریکا دانست و گفت که رویکرد واشنگتن مسب اصلی این مشکلات است نه اقدامات تهران.

وی افزود: ما اظهارات مبنی بر منسوخ شدن برجام و نیاز به به روز رسانی و گسترش آن را خطرناک و غیرمسئولانه می دانیم. این توافق جامع به دقت تنظیم شده است و باید به طور کامل و بدون حذف و اضافات اجرا شود.

پولانسکی تصریح کرد: ما همچنین نمی‌توانیم با ادعای فقدان پویایی توافق برجام به دلیل پیشروی کُند مذاکرات وین موافقت کنیم. در حال حاضر هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد.

وی ادامه داد: بیایید واقع‌بین باشیم و فراموش نکنیم که دلیل اصلی همه مشکلات کنونی مربوط به توافق هسته‌ای در رویکرد آمریکا نهفته است.

معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اشاره کرد که روسیه از کشورها می‌خواهد از اعمال هرگونه فشار بر پیشرفت مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای خودداری کنند.

تسنيم

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها