مسکو: رزمایش‌های ناتو در اوکراین، ضد روسیه هستند

مسکو: رزمایش‌های ناتو در اوکراین، ضد روسیه هستند
جمعه 3 دی 1400 - 10:51

وزارت خارجه روسیه با انتقاد از رزمایش‌های نظامی مشترک اوکراین و کشورهای غربی، گفت مسیر تقابل‌جویانه آنها بر حل‌وفصل مناقشات دنباس تأثیر منفی می‌گذارد.

العالم - اروپا

«الکسی پولیشچوک» رئیس دپارتمان دوم امور کشورهای مستقل همسود در وزارت خارجه روسیه گفت تمام رزمایش‌های سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در اوکراین جهت‌گیری ضد روسی دارند.

پولیشچوک امروز (جمعه) در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: «در سال ۲۰۲۱، هفت رزمایش مشترک بین کی‌یف و کشورهای عضو ناتو در خاک اوکراین برگزار شد، در حالی که در سال ۲۰۲۲، نه رزمایش دیگر برگزار خواهد شد».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی در این‌باره توضیح داد: «مقیاس، پوشش سرزمینی و مدت رزمایش‌های مشترک بین اوکراین و کشورهای ناتو در حال افزایش است. همه رزمایش ها با یک مفهوم واحد مرتبط هستند و جهت‌گیری ضد روسی دارند».

بر اساس این گزارش، در حال حاضر حدود ۱۰ هزار نیروی نظامی کشورهای ناتو در تاسیسات نظامی و پایگاه‌های دریایی اوکراین مستقر هستند که ۴۰۰۰ نفر از آنها آمریکایی هستند.

این دیپلمات روس ادامه داد: «مربیان غربی، ارتش اوکراین را آموزش می‌دهند، نحوه انجام عملیات تهاجمی، از جمله در مناطق شهری را به آنها یاد می‌دهند. این به طور مستقیم ناقض توافقنامه مینسک در سال ۲۰۱۵ است که بر اساس آن، تمام تشکیلات مسلح خارجی، تجهیزات نظامی و مزدوران باید از کشور خارج شوند. این خط کشورهای غربی بر حل‌و‌فصل مناقشه در دنباس تأثیر منفی می‌گذارد».

فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها