رژیم اشغالگر سرکوب اسرای فلسطینی را قانونی می‌کند

رژیم اشغالگر سرکوب اسرای فلسطینی را قانونی می‌کند
پنج‌شنبه 9 دی 1400 - 18:40

رئیس باشگاه اسیر فلسطین گفت که رژیم صهیونیستی با اصلاح قانون خدمت امنیتی سعی دارد استفاده از نظامیان ارتش این رژیم در سرکوب اسرای فلسطینی را قانونی کند.

العالم - فلسطین اشغالی

«قدورة فارس» رئیس باشگاه اسیر فلسطین گفت که اصلاح قانون خدمت امنیتی که سه‌شنبه گذشته در کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی مورد بررسی قرار گرفت، قانونی نژادپرستانه است.

فارس تأکید کرد که اصلاح قانون ویژه استفاده از نظامیان اسرائیلی برای مشارکت در سرکوب اسرای فلسطینی تحت مدیریت اداره زندان‌ها، یک قانون نژادپرستانه است.

وی افزود که این قانون تنها مربوط به اسرای فلسطینی است نه همه زندانیانی که تعدادشان ۲۳ هزار نفر است و از میان آن‌ها تنها ۴۶۰۰ نفر اسیر فلسطینی و بقیه زندانیان اسرائیلی هستند.

فارس در مصاحبه با وبگاه «العربی الجدید» گفت که اسرای فلسطینی یک پنجم همه زندانیان در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه ده‌ها قانون اسرائیلی نژادپرستانه وجود دارد، تصریح کرد که اما سرکوب اسرا توسط رژیم اشغالگر بایستی مورد توجه جهان قرار گیرد چرا که این رژیم با این قانون می‌خواهد سرکوب مستمر اسرای در بند زندان‌های این رژیم را شدت بخشد.

وی افزود که این نظامیان در خارج از زندان نیز با فلسطینیان مبارزه می‌کنند اما این نظامیان اسرائیلی که عمدتا قوی هیکل و مجهز به همه انواع سرکوبگری هستند، به عنوان ابزار سرکوب اسرا مورد استفاده قرار می گیرند.

از سوی دیگر «قدری ابوبکر» رئیس کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی گفت که اصلاح این قانون با هدف سرکوب اسرا چیز جدیدی نیست و اداره زندان‌های رژیم اشغالگر در گذشته نیز از ارتش و پلیس برای تشدید سرکوب استفاده کرده و حتی یگان‌های ویژه سرکوب در زندان وجود دارند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها