دستگیری 5 تروریست پ‌‌ک‌ک در استانبول

دستگیری 5 تروریست پ‌‌ک‌ک در استانبول
دوشنبه 20 دی 1400 - 18:50

نیروهای امنیتی ترکیه در عملیاتی موفق چند عضو گروه تروریستی «پ‌ک‌ک» را در شهر استانبول دستگیر کردند.

العالم - ترکیه

نیروهای امنیتی ترکیه روز دوشنبه پنج مظنون به عضویت در گروه تروریستی «پ‌ک‌ک» را در شهر استانبول بازداشت کردند.

به نوشته روزنامه «دیلی صباح» یگان‌های ضد ترور ترکیه پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر اینکه تروریست‌ها پاسپورت‌های جعلی می‌سازند، حملاتی را علیه هسته آن‌ها انجام دادند. در جریان این عملیات 2 تروریست که نیروهای امنیتی ترکیه چند سال به دنبال آن‌ها بودند، دستگیر شدند. پلیس ترکیه در این یورش چند گذرنامه، سلاح‌های غیرمجاز و دستگاه‌های دیجیتال را کشف و توقیف کرد. متهمان در چارچوب مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

ترکیه مبارزه خود علیه با تروریست‌های پ‌ک‌ک را تشدید کرده است. پ‌ک‌ک که در فهرست سازمان‌های تروریستی ترکیه، ایالات متحده و اتحادیه اروپا قرار گرفته است، در طول مبارزات تروریستی چندین دهه خود ، مسئول مرگ حدود ۴۰۰۰۰ نفر از جمله زنان، کودکان در ترکیه بوده است.

پلیس ترکیه چندی قبل نیز به دستور دادستانی استانبول، عملیاتی را برای بازداشت ۲۵۸ مظنون از جمله دویست و شانزده نظامی کنونی ارتش این کشور در ۶۷ شهر مختلف آغاز کرد.

این افراد همچنین به استفاده از نرم‌افزار «بای‌لاک» - برنامه‌ مورد استفاده عوامل گولن در شب کودتا – متهم شدند. مقامات ترکیه‌ می‌گویند عوامل کودتای سال قبل پس از آنکه گروه‌های ارتباطی آنها در شبکه اجتماعی «واتس‌آپ» لو رفته بود، از نرم‌افزار بای‌لاک برای هماهنگی استفاده کردند. آنکارا سازمان گولن را - که به گفته دولتمردان این کشور، اعضای آن به صورت مویرگی در بیشتر نهادها و سازمان‌های دولتی ترکیه نفوذ کرده بودند - تروریستی و عامل کودتای نافرجام ۱۵ جولای ۲۰۱۶ می‌داند و از آمریکا خواسته که او را به ترکیه بازگرداند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها