علاقه‌مندی قطر برای گسترش همکاری‌های اقتصادی با ایران

علاقه‌مندی قطر برای گسترش همکاری‌های اقتصادی با ایران
سه شنبه 21 دی 1400 - 17:04

معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر در دیدار امیرعبداللهیان از علاقه‌مندی این کشور برای گسترش همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه اقتصادی خبر داد.

العالم - ایران

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به دوحه سفر کرده است امروز (سه‌شنبه) ۲۱ دی ماه پس از دیدار با امیر قطر، دو دور دیدار و گفت‌وگو با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر وزیر امور خارجه قطر داشت و در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به اهمیت روابط دو کشور بر پایه همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای، بر ضرورت گسترش ابعاد همکاری‌ها به ویژه در حوزه تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری با توجه به ظرفیت‌ها و مزیت‌های جمهوری اسلامی ایران و هماهنگی در زمینه تبادل هیأت‌های عالی‌رتبه تأکید کرد.

امیرعبداللهیان با تأکید بر اولویت همسایگی از نگاه دولت سیزدهم، به رویکرد ایران برای توسعه مناسبات با کشورهای منطقه و انجام گفت‌وگوهای منطقه‌ای در جهت ثبات و استقرار منطقه اشاره و آن را مهم ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه قطر نیز در این دیدار با تشریح دیدگاه رهبری این کشور در زمینه تحکیم و توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران، علاقه‌مندی قطر برای گسترش همکاری‌ها، خصوصا در حوزه فعالیت‌های اقتصادی را مورد تأکید قرار داد.

همکاری‌ در حوزه مسائل منطقه‌ای و بین المللی، خصوصا تحولات افغانستان و یمن از جمله دیگر موضوعات مطرح شده در گفت‌وگوهای وزرای امور خارجه دو کشور بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها