وزیر خارجه سوریه:

آمریکایی‌ها نفت و گندم سوریه را به یغما می‌برند

آمریکایی‌ها نفت و گندم سوریه را به یغما می‌برند
جمعه 24 دی 1400 - 16:47

وزیر خارجه سوریه ضمن انتقاد از سیاست های یکجانبه کشورهای غربی علیه این کشور، گفت: ایالات متحده آمریکا با حمایت از شبه نظامیان در جنوب شرق سوریه نفت و گندم این کشور را به سرقت می برد.

العالم - سوریه

به گزارش خبرگزاری سانا، «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه در سخنانی تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا از طریق حمایت از گروه‌های مسلح و شبه نظامیان در شمال شرق سوریه، نفت و گندم این کشور در آنجا را سرقت می‌کند.

وزیر خارجه سوریه افزود: آمریکایی‌ها از تلاش‌های سازمان‌ها و نهادهای بین المللی برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به سوریه جلوگیری می‌کنند. آمریکایی‌ها در حالی مدعی دموکراسی هستند که تلاش می‌کنند نفوذ خود در کشورهای جهان را به بهانه دموکراسی گسترش دهند.

وی همچنین با انتقاد از سیاست‌های کشورهای غربی در قبال سوریه، عنوان کرد: اقدامات یکجانبه غرب علیه سوریه عمدتاً مردم این کشور به ویژه زنان و کودکان را هدف قرار گرفته است. وزیر خارجه سوریه در بخش دیگری از سخنانش گفت که دمشق برای بازگرداندن زندگی عادی به مناطق آزاد شده از لوث تروریسم تلاش می‌کند.

وی یادآور شد: روند آشتی ملی در نقاط مختلف سوریه به ویژه در حومه الرقه ادامه دارد. در دیرالزور نیز فرایند آشتی ملی در جریان است. شیوخ و بزرگان عشایر سوری برای تحقق آشتی ملی تلاش می‌کنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها