سناتور آمریکایی پیش‌نویس طرح تحریم پوتین و مقامات ارشد روسیه را ارائه کرد

سناتور آمریکایی پیش‌نویس طرح تحریم پوتین و مقامات ارشد روسیه را ارائه کرد
شنبه 25 دی 1400 - 00:44

عضو ارشد کمیته‌های اطلاعاتی و روابط خارجی سنای آمریکا پیش‌نویس طرح تحریم رئیس‌جمهور و سایر مقامات ارشد روسیه را به سنا ارائه کرد و خواستار تصویب فوری این طرح شد.

العالم-آمریکا

«مارکو روبیو» عضو ارشد کمیته‌های اطلاعاتی و روابط خارجی آمریکا روز جمعه پیش‌نویس طرح تحریم ولادیمر پوتین رئیس‌جمهور و سایر مقامات ارشد روسیه را به سنا ارائه کرد.

این سناتور ارشد جمهوری‌خواه در توضیح طرح پیشنهادی خود ضمن متهم کردن روسیه به برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین، اظهار داشت: «بخش اصلی هرگونه راهبردی برای مجبور کردن ولادیمیر پوتین به عقب‌نشینی این است که پیامدهای چنین حمله‌ای را برای او و کسانی که از او حمایت می‌کنند، دردناک کنیم.»

وی افزود: «به نظر می‌رسد که رئیس‌جمهور بایدن درک نمی‌کند که آمریکا باید از خود قدرت و قاطعیت نشان دهد و نه ضعف. من از همکارانم در سنا می‌خواهم که برای تصویب این طرح، قبل از آن‌که دیر شود، با من همکاری کنند.»

آمریکا و دیگر اعضای ناتو طی هفته‌های اخیر بارها مدعی شده‌اند که روسیه با استقرار ده‌ها هزار نیرو در مرز مشترک دو کشور، خود را برای حمله احتمالی به اوکراین آماده کرده است.

در مقابل، روسیه ضمن تکذیب ادعاهای طرف اوکراینی تأکید کرده است که اوکراین، آمریکا و ناتو به دنبال ایجاد تنش و بی‌ثباتی در منطقه هستند.

روسیه از ناتو خواسته است که پیشروی خود به سمت شرق (مرزهای روسیه) را محدود کند، اما ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو اخیراً در یک نشست خبری اعلام کرد مقامات مسکو نمی‌توانند مانع عضویت اوکراین یا هر کشور دیگری در ناتو شوند و همه کشورهای عضو ناتو در این خصوص اتفاق نظر داشته و حاضر به ادامه حمایت خود از دولت اوکراین هستند.

تسنیم

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها