سید هاشم صفی‌الدین: حزب‌الله با شعار محافظت از لبنان و ساختن آن وارد انتخابات می‌شود

سید هاشم صفی‌الدین: حزب‌الله با شعار محافظت از لبنان و ساختن آن وارد انتخابات می‌شود
سه شنبه 28 دی 1400 - 10:19

سید هاشم صفی‌الدین با اشاره به توطئه‌‌های آمریکا جهت ایجاد هرج و مرج در لبنان اعلام کرد که حزب‌الله با یک برنامه محلی برای محافظت از کشور وارد انتخابات می‌شود.

العالم - لبنان

سید «هاشم صفی‌الدین» رئیس شورای اجرایی حزب الله در گفتگو با انجمن رسانه ملی لبنان اعلام کرد، آمریکایی‌ها می‌خواهند لبنان را در دایره نفوذ خود نگه دارند و بر همین اساس برای ایجاد هرج و مرج در لبنان و محافظت از امنیت رژیم صهیونیستی تلاش می‌کنند.

سید هاشم صفی‌الدین افزود، آمریکایی‌ها گزینه‌های زیادی در منطقه و همچنین لبنان دارند که به شکل دائمی از آنها استفاده می‌کنند؛ اما ما نیز گزینه‌هایی داریم که در راستای آنها عمل می‌کنیم. همچنین می‌دانیم که آمریکایی‌ها دائماً به دنبال ارتباط با حزب الله هستند اما ما قاطعانه چنین چیزی را رد می‌کنیم.

رئیس شورای اجرایی حزب الله ادامه داد، حزب الله برای همه گزینه‌هایی که به نفع لبنان باشد آماده است و این موضوع آنگونه که برخی فکر می‌کنند پیچیده نیست. بازگشت ما به دولت یک تصمیم داخلی بود بر این اساس که در این بحران اقتصادی کنار مردم بایستیم و این تصمیم هیچ ارتباطی به هیچ مذاکره‌ای ندارد.

این مسئول حزب الله تصریح کرد، با وجود اهمیت بالای انتخابات که حزب الله با همه قدرت وارد آن خواهد شد و برای دفاع از گزینه‌های ملی لبنان آماده است؛ اما این به معنای تغییر همه واقعیت‌های موجود نیست. زیرا هر اتفاقی که در لبنان می‌افتد باید از طریق گفتگو باشد بنابراین امروز لبنانی‌ها نیاز به گفتگو دارند.

سید هاشم صفی الدین همچنین با اشاره به برنامه انتخاباتی حزب الله و همپیمانانش اظهار داشت، حزب الله می‌خواهد متحدان خود را حفظ کند و در این زمینه هر کاری که لازم است انجام می‌دهد. خطوط کلی برنامه حزب الله برای انتخابات ترسیم شده و شعار ما محافظت از کشور و ساختن آن است. اتحادها و ائتلاف‌های حزب‌الله مشخص است و ما بر اساس یک ساختار استراتژیک کار می‌کنیم که لبنان و مقاومت آن را حفظ کند.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها