گفت‌و‌گوی رئیس جمهور کره جنوبی و ولی‌عهد سعودی در ریاض درباره همکاری نظامی

گفت‌و‌گوی رئیس جمهور کره جنوبی و ولی‌عهد سعودی در ریاض درباره همکاری نظامی
سه شنبه 28 دی 1400 - 18:57

«مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی امروز سه شنبه در سفری به ریاض پایتخت عربستان سعودی با محمد بن سلمان ولی‌عهد این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

العالم - عربستان سعودی

رئیس جمهور کره جنوبی امروز سه‌شنبه وارد ریاض شد و در فرودگاه بین‌المللی ملک خالد مورد استقبال مقامات سعودی از جمله «محمد بن سلمان بن عبدالعزیز» ولی‌عهد و وزیر دفاع عربستان سعودی قرار گرفت.

خبرگزاری عربستان سعودی(واس) گزارش داد که رئیس‌جمهور کره جنوبی و بن سلمان در نشستی درباره روابط دوجانبه و راهکارهای تقویت این روابط در زمینه‌های مختلف و نیز آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

خبرگزاری آلمان گزارش داد که بن سلمان و رئیس جمهور کره جنوبی در نشستی توسعه افق‌های همکاری نظامی دو کشور، مایحتاج ریاض از تجهیزات و سلاح‌های کره جنوبی، تقویت همکاری دوجانبه در زمینه انرژی و افزایش حجم سرمایه‌گذاری‌های سئول در عربستان سعودی را بررسی کردند.

در این نشست همچنین همکاری عربستان سعودی و کره جنوبی برای اجرای پروژه ساخت نیروگاه‌های اتمی و پروژه مشترک با مرکز تحقیقات انرژی اتمی کره جنوبی در شهر دایگون در خصوص طراحی و مهندسی رآکتور هسته‌ای در عربستان سعودی بررسی شد.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، طرف سعودی همچنین تحولات یمن را برای رئیس جمهور کره جنوبی تشریح کرد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها