لاوروف و بلینکن گفتگو کردند

لاوروف و بلینکن گفتگو کردند
سه شنبه 28 دی 1400 - 19:09

بر اساس اعلام وزارت خارجه روسیه، وزیر خارجه این کشور آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا امروز تلفن گفتگو کردند.

العالم - اروپا

وزارت خارجه روسیه امروز در بیانیه ای از گفتگوی تلفنی وزرای خارجه این کشور و آمریکا خبر داد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده است: سرگئی لاوروف و آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا امروز سه شنبه در تماسی تلفنی با یکدیگر رایزنی کردند.

وزیر خارجه آمریکا در این تماس تلفنی با اتخاذ ژستی عوام فریبانه بر موضع قاطع واشنگتن در حمایت از حاکمیت و تمامی ارضی اوکراین تأکید کرد.

آنتونی بلینکن در این رایزنی مدعی لزوم استفاده از مسیر دیپلماسی در حل و فصل موضوع اوکراین شد.

وبگاه تحلیلی « ZN.ua » اوکراین به نقل از منابع آگاه ساعاتی پیش از برنامه سفر آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا به کی یف برای روز پنجشنبه خبر داد.

البته هنوز اطلاعاتی از دستور کار این سفر و محورهای مورد گفتگو میان بلینکن و مقامات اوکراین در دست نیست؛ اما این انتظار وجود دارد که سفر پیش رو حول محور تنش ها با روسیه و پیشنهادهای امنیتی مسکو متمرکز باشد.

این در حالی است که ظاهراً ریاست سازمان جاسوسی آمریکا هم چهارشنبه هفته گذشته در حالیکه نمایندگان واشنگتن و ناتو مشغول مذاکره با روسیه درباره تضمین های امنیتی بودند، سفری به اوکراین به عنوان مرکز ثقل تنش های اخیر داشته است.

آمریکا و متحدانش مدعی هستند که روسیه در تدارک حمله به اوکراین است حال آنکه مسکو با رد چنین اتهامی هشدار داده که گسترش ناتو به سمت شرق را برنمی تابد و عضویت اوکراین و گرجستان را در پیمان آتلانتیک شمالی، از خطوط قرمز خود تلقی می کند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها