حملات ائتلاف متجاوز سعودی به صنعاء و الحدیده در یمن

حملات ائتلاف متجاوز سعودی به صنعاء و الحدیده در یمن
پنج‌شنبه 30 دی 1400 - 03:34

جنگنده‌های ائتلاف سعودی-اماراتی بامداد پنجشنبه چندین بار به مناطقی در پایتخت یمن و بندر الحدیده حمله کردند.

العالم - یمن

رسانه‌های عربی بامداد چهارشنبه از حملات هوایی متجاوزان ائتلاف سعودی به «صنعاء» پایتخت یمن و همچنین بندر مهم «الحدیده» خبر دادند.

وبگاه اطلاع‌رسانی انصارالله از منطقه گزارش داد: «جنگنده‌های متجاوز آمریکایی-اماراتی با دو حمله نزدیک فرودگاه بین‌المللی صنعا را هدف قرار دادند».

این پایگاه خبری همچنین نوشت: «حملات آمریکایی-اماراتی همچنین منطقه‌ای راهبردی در بخش التحریر واقع در پایتخت یمن را هدف گرفت».

این رسانه یمنی از الحدیده نیز خبر داد که جنگنده‌های ائتلاف جنایتکار سعودی-اماراتی تاکنون چهار بار به بندر الحدیده حمله کرده‌اند.

وبگاه اطلاع‌رسانی انصارالله دقایقی بعد نوشت که فروشگاه‌های مواد غذایی در منطقه «الثوره» واقع در صنعاء نیز هدف حملات ددمنشانه سعودی‌ها و اماراتی‌ها قرار گرفته است.

سخنگوی ائتلاف جنایتکار سعودی نیز با صدور بیانیه‌ای مدعی شد: «تلاش‌های خصمانه برای هدف قراردادن ما مستلزم یک فرآیند مداوم برای خنثی کردن تهدید است. این عملیات با قوانین انسانی بین‌المللی و قوانین عرفی آن مطابقت دارد».

به نوشته وبگاه «العربیه» در بیانیه ائتلاف متجاوز سعودی ادعا شده است: «ما انبار سلاح در اردوگاه نیروی دریایی [یمن] در الحدیده را هدف قرار دادیم. این سلاح‌ها تحت پوشش تجاری به بندر الحدیده منتقل شده است. بندر الحدیده یک پادگان نظامی است که امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند».

هنوز از میزان تلفات احتمالی این بمباران‌ها گزارشی منتشر نشده است، حملاتی که از شامگاه دوشنبه و پس از حمله پهپادی به ابوظبی به شدت افزایش یافته و تاکنون ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند. از اواخر شب گذشته تا صبح امروز نیز جنگنده‌های اماراتی ۱۵ مرتبه صنعاء و مناطق اطراف آن بمباران کردند. در شامگاه دوشنبه نیز بمباران محله «اللیبیه» در منطقه «المعین» در صنعاء ۱۲ شهید و ۱۱ زخمی به جا گذاشت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه دوشنبه اعلام کرد که عملیات نظامی روز دوشنبه «طوفان» یمن در پاسخ به تجاوزات ائتلاف انجام شد و در این عملیات، نیروهای یمنی، فرودگاههای دبی و ابوظبی را هدف موشک و حملات پهپادی قرار دادند.

یحیی سریع تأکید کرد، این عملیات در پاسخ به افزایش حملات ائتلاف متجاوز بوده است که در پی آن، برخی از مواضع مهم و حساس امارات هدف قرار گرفت.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها