سعد حریری به لبنان بازگشت

سعد حریری به لبنان بازگشت
پنج‌شنبه 30 دی 1400 - 12:45

رسانه‌های لبنانی گزارش دادند که «سعد حریری» نخست وزیر پیشین این کشور و رئیس جریان المستقبل به بیروت برگشته است.

العالم - لبنان

بر اساس گزارش رسانه‌های لبنانی حریری به لبنان برگشته تا درباره موضع نهایی خود در خصوص مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات پارلمانی و روشن کردن تکلیف نمایندگان جریان المستقبل برای مشارکت در این انتخابات صحبت کند.

چند روز قبل منابع سیاسی آگاه در گفتگو با وبسایت النشره اعلام کردند که علیرغم کاهش چشمگیر محبوبیت جریان المستقبل به ریاست سعد حریری در سال‌های گذشته، اما به دلیل فقدان جایگزین برای آن، این جنبش همچنان در عرصه اهل ‌سنت لبنان یک وزنه سنگین است. همین امر موجب شده که همه احزاب و شخصیت‌های فعال در این عرصه به ویژه باشگاه نخست وزیران سابق لبنان تاکید کنند که منتظر تصمیم حریری برای مشارکت در انتخابات هستند.

منابع آگاه لبنانی در ادامه گفتگو با النشره افزودند، چیزی که سعد حریری اکنون می‌تواند روی آن شرط بندی کند این است که عربستان و متحدان آن به این نتیجه رسیده‌اند که هیچگونه پروژه انتخاباتی علیه تیم رئیس‌جمهور و متحدان آن بدون حضور سعد حریری به موفقیت نخواهد رسید. به ویژه اینکه هیچ جایگزین موثری برای سعد حریری در عرصه اهل سنت وجود ندارد. همچنین فاصله زمانی تا برگزاری انتخابات پارلمانی زیاد نیست و در همین اساس نمی‌توان در این فاصله کوتاه جایگزینی برای حریری پیدا کرد.

از طرف دیگر محافل بلندپایه مولفه اهل سنت که در تماس با سعد حریری هستند در گفتگو با روزنامه الدیار اعلام کردند، در تماس‌هایی که اخیراً سعد حریری با نزدیکان خود داشته مشخص شد که او شخصاً برای انتخابات پارلمانی کاندید نخواهد شد و علت این امر به مسائل شخصی و سیاسی و مالی وی بر می‌گردد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها