هم‌حزبی بوریس جانسون: به نام خدا، برو!

هم‌حزبی بوریس جانسون: به نام خدا، برو!
پنج‌شنبه 30 دی 1400 - 14:01

وزیر بریگزیت سابق بریتانیا هم تازه‌ترین عضو ارشد حزب حاکم محافظه‌کار این کشور شد که از بوریس جانسون خواست تا بابت رسوایی‌هایش استعفا دهد و در جلسه پارلمان خطاب به او گفت: به نام خدا، برو!

العالم - اروپا

به نقل از خبرگزاری رویترز، اظهارات «دیوید دیویس» وزیر سابق امور بریگزیت در بریتانیا در جریان جلسه هفتگی پرسش و پاسخ با نخست‌وزیر در روز چهارشنبه مطرح شد که به فشارها علیه بوریس جانسون محافظه‌کار افزود.

بوریس جانسون جلسه سختی را پشت سر گذاشت و درخواست‌ها برای انتخابات درون حزبی برای تعیین رهبر جدید بالا گرفته است.

دیویس که از محافظه‌کاران ارشد و نامزد سابق رهبری این حزب است، در پارلمان گفت: من از رهبرانم انتظار دارم که مسئولیت اقداماتی را که انجام می‌دهند، به عهده بگیرند. اما او برعکس آن را انجام داد.

او افزود: بنابراین من نقل قولی را به او یادآوری می‌کنم که ممکن است به گوشش آشنا باشد. لئوپولد امری، قانونگذار محافظه‌کار به نویل چمبرلین، نخست‌وزیر اسبق گفته بود "شما برای هر کار خیری که انجام می‌دهید، خیلی طولانی اینجا نشسته‌اید. به نام خدا برو.

بحران پیش روی جانسون از برگزاری میهمانی‌هایی در حیاط ساختمان نخست‌وزیری در مه ۲۰۲۰ نشات گرفته است، زمانی که بریتانیایی‌ها بابت محدودیت‌های کرونا اجازه برگزاری دورهمی نداشتند. جانسون در ابتدا ابراز بی‌اطلاعی کرده بود و بعدا گفت که اطلاع نداشت این کار نقض محدودیت‌های کرونایی است و کسی هم چنین چیزی نگفت! همچنین بعدا مشخص شد که شب قبل از تدفین همسر ملکه انگلیس هم چنین میهمانی بر پا بوده است. دفتر نخست‌وزیری بعدا بابت این از الیزابت دوم عذرخواهی کرد.

کر استارمر، رهبر اصلی‌ترین حزب اپوزیسیون موسوم به کارگر گفت که بهانه‌های جانسون عملا غیر قابل باور و توخالی است. جانسون در واکنش به سوالات قانونگذاران خشمگین بارها تاکید کرد که استعفا نمی‌دهد.

ایسنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها