تصاویر تازه از افزایش نیرو در نزدیکی اوکراین و آمادگی برای یک جنگ ۹ ماهه

تصاویر تازه از افزایش نیرو در نزدیکی اوکراین و آمادگی برای یک جنگ ۹ ماهه
پنج‌شنبه 30 دی 1400 - 17:31

چند ساعت پس از آن که جو بایدن گفت ولادیمیر پوتین "باید کاری انجام دهد"، شواهد جدیدی از افزایش نیروهای نظامی در نزدیکی اوکراین برای یک "جنگ ۹ ماهه" افشا شد.

العالم - اروپا

تصاویر ماهواره‌ای به تاریخ ۱۹ ژانویه یک گروه جنگی را در پایگاه ورونژ در حدود ۲۰۰ مایلی (۳۳۰ کیلومتری) مرز اوکراین با ردیف‌هایی از تانک و تجهیزات پشتیبانی جمع آوری شده در یلنیا، ۷۷ مایلی (۱۲۵ کیلومتری) از مرز روسیه با بلاروس نشان می‌دهد.

تصاویر دیگر تجهیزات نظامی جمع آوری شده در دو پایگاه کلینتسکی و کلیموو را نشان می دهند که تنها در ۱۸ مایلی (۳۰ کیلومتری) از مرز بلاروس و بیش از ۳۱ مایلی (۵۰ کیلومتری) از مرز روسیه با اوکراین قرار دارند.

منطقه از اواخر سال گذشته که مسکو ۱۰۰ هزار سرباز و همچنین تانک و موشک را به نزدیکی مرز منتقل کرد، پرتنش است. به خانواده‌های نظامی هشدار شده که سربازان ممکن است تا ۹ ماه پس از انتقال به هزاران مایل به غرب، از خانه دور باشند و وارد درگیری در اوکراین شوند. ویدئوها، قطارهای حامل چندین موشک انداز، وسایل نقلیه جنگی، کامیون‌های ارتباطی و کامیون‌های حمل و نقل عمومی را در مرز روسیه در حال حرکت به پایگاه‌های بلاروس در گومل و رشیتسا نشان می‌دهند که هر دو در کمتر از ۳۷ مایلی (۶۰ کیلومتر) از مرز در فاصله قابل توجهی از اوکراین قرار دارند.

روسیه و بلاروس ادعا کرده‌اند که جابجایی نیروها و تجهیزات مربوط به تمرینات نظامی مشترک بین دو کشور است که به سرعت ترتیب داده شده است - اما ناظران این توضیح را پوششی برای تدارک تهاجم به اوکراین می‌دانند که غرب اکنون انتظار دارد به زودی انجام شود. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفته است که مرد قدرتمند روسیه اکنون باید کاری انجام دهد، اما او معتقد است که پوتین خواهان جنگ تمام عیار نیست - و هشدار داد که اگر مسکو تهاجم نظامی انجام دهد، روسیه "بهای گزافی" خواهد پرداخت.

تحلیل‌های جدید نشان می‌دهد که تنها بخشی از سخت‌افزار و نیروها به محل‌های آموزشی اعلام شده برای رزمایش می‌روند. بخش دیگر در نیمه راه، در نزدیکی گومل، در منطقه‌ای که تنها ۴۰ کیلومتر با منطقه چرنیهیو اوکراین و ۹۰ کیلومتر از منطقه کی‌یف فاصله دارد، متوقف شده است.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها