واکنش ایران به حملات هوایی چند روز اخیر ائتلاف متجاوزان به مناطق مسکونی و غیرنظامی یمن

واکنش ایران به حملات هوایی چند روز اخیر ائتلاف متجاوزان به مناطق مسکونی و غیرنظامی یمن
شنبه 2 بهمن 1400 - 14:24

سخنگوی وزارت امور خارجه حملات هوایی چند روز اخیر ائتلاف سعودی به مناطق مسکونی و غیرنظامی یمن را محکوم کرد و حامیان نیروهای متجاوز را شریک در این جنایات خواند و گفت: آنها باید به خاطر این حمایت‌ها به افکار عمومی دنیا و مردم یمن پاسخگو باشند.

العالم _ ایران / سیاسی

حملات هوایی چند روز اخیر ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی به مناطق مسکونی و غیرنظامی یمن واکنش جمهوری اسلامی ایران را به همراه داشت.

در همین خصوص «سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) در اظهاراتی با محکومیت حملات هوایی چند روز اخیر ائتلاف متجاوزان به مناطق مسکونی و غیرنظامی یمن که به ویرانی و کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از افراد بی‌گناه منجر شد، ضمن تسلیت و ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان این حملات، گفت: استمرار حملات نظامی ائتلاف به یمن با سکوت و بی تفاوتی جامعه بین الملل، فروش بدون کنترل سلاح به متجاوزان، اتخاذ رویکرد جانبدارنه و استانداردهای دوگانه در مجامع بین‌المللی در مواجهه با تجاوز ظالمانه هفت ساله علیه مردم یمن، مسیر دستیابی به صلح عادلانه در این کشور را بیش از پیش دشوار کرده است.

* حامیان نیروهای متجاوز به یمن در این جنایات شریک هستند و باید پاسخگو باشند

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه تاکید کرد: کشورهای حامی تسلیحاتی نیروهای متجاوز به یمن که با در اختیار قرار دادن بمب‌ها و سلاح‌های نابود کننده به آنان موجب به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان یمنی شده‌اند، در این جنایات شریک بوده و باید در قبال حمایت‌هایی از این دست نسبت به افکار عمومی مردم دنیا و مردم یمن پاسخگو باشند.

خطیب‌زاده در پایان تداوم محاصره و بمباران مردم یمن را نشان دهنده نبود عزم جدی در جهت پیشبرد حل و فصل سیاسی بحران یمن و اصرار بر رویکرد مخرب نظامی خواند که نتیجه‌ای جز ویرانی و نابودی کشور عظیم یمن و بی ثباتی در منطقه به همراه نخواهد داشت.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها