در درگیری با گروه های مسلح کُرد؛

داعش زندان «الصناعه» سوریه را تحت کنترل خود درآورد + ویدئو

شنبه 2 بهمن 1400 - 15:56

منابع رسانه‌ای در سوریه گزارش دادند که عناصر داعش بر زندان «الصناعه» در شمال شرق این کشور مسلط شده‌‌اند و درگیری شدیدی میان آن‌ها و شبه‌نظامیان کُرد در جریان است.

العالم - سوریه
رسانه‌های سوری، ظهر امروز (شنبه)، خبر دادند که شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) با عناصر داعش در زندان «الصناعه» (استان الحسکه-شمال شرق سوریه) درگیر شده‌اند.

عناصر داعش بر بسیاری از بخش‌های زندان مسلط شده‌اند و سعی دارند با ایجاد راه‌های فرار از زندان خارج شوند.

طبق گزارش‌ها، نیروهای قسد زندان را محاصره کرده‌اند و هم‌اکنون درگیری‌های شدیدی میان دو طرف در جریان است.

بر اساس این گزارش ، جنگنده‌های آمریکایی نیز در این درگیری مشارکت دارند و ساختمان‌های مسکونی اطراف زندان را هدف حمله قرار می‌دهند.


ویدئوی کاربران فضای مجازی از درگیری‌

پیش از این وزارت دفاع روسیه هشدار داده بود که ورود نیروی هوایی آمریکا به این عملیات ممکن است باعث کشته شدن غیرنظامیان و ویرانی زیرساخت‌ها شود.

شبکه «الحدث» نیز به نقل از خبرنگار خود در سوریه گزارش داد که در درگیری‌‌های جاری، ۲۶ نفر از عناصر داعش و ۱۴ نفر از نیروهای قسد کشته شده‌اند.

همچنین ۱۳۰ نفر از عناصری که از زندان فرار کرده بودند، خود را تسلیم نیروهای قسد کرده‌اند و این در حالی است که تا این لحظه، ۴۰ نفر در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.


منابع محلی سوریه، شامگاه پنجشنبه، از انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده در جنوب شهر الحسکه در نزدیکی زندان الصناعه خبر داده بودند.

رسانه‌‌ها گزارش داده بودند که پس از وقوع انفجارها، از محوطه زندان، صدای تیراندازی شدید شنیده شد و عناصر داعش پس از انفجار خودروها، به این زندان حمله کردند و ۲۰ تروریست توانستند از زندان فرار کنند.

این اقدام عناصر داعش، پیش از این نیز رخ داده بود؛ به نحوی که عناصر این گروه تروریستی فروردین سال گذشته، در بزرگ‌ترین زندان الحسکه دست به شورش و هرج و مرج زدند.

این زندان تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه یعنی شبه‌نظامیان غالبا کُرد قرار دارد که مورد حمایت نظامیان اشغالگر آمریکایی هستند. در این زندان، هزاران تروریست داعشی زندانی وجود دارد که پس از این شورش، شماری از آنان فرار کردند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها