معاون جانسون: اعزام نظامیان انگلیس به اوکراین «بسیار بعید» است

معاون جانسون: اعزام نظامیان انگلیس به اوکراین «بسیار بعید» است
يکشنبه 3 بهمن 1400 - 13:30

همزمان با تشدید تنش‌های غرب با روسیه، معاون نخست‌وزیر انگلیس ضمن تکرار هشدار درباره عواقب اقتصادی «حمله به اوکراین»، اعزام نظامیان انگلیسی به این کشور را بسیار بعید خواند.

العالم - اروپا

«دومینیک راب» وزیر دادگستری انگلیس که منصب معاونت نخست‌وزیر این کشور را نیز در اختیار دارد، روز یکشنبه (امروز) بار دیگر به روسیه درباره اوکراین اتهام‌زنی کرد.

تنش‌های غربی‌ها با روسیه و اتهام‌زنی کشورهای عضو ناتو درباره تدارک مسکو برای «حمله به اوکراین» همچنان ادامه دارد و معاون بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس روز یکشنبه (امروز) در این باره اظهارنظر کرده است.

شبکه «اسکای نیوز» و همچنین خبرگزاری اسپوتنیک گزارش دادند، «دومینیک راب» وزیر دادگستری انگلیس امروز یکشنبه در یک مصاحبه به روسیه درباره پیامدهای «حمله به اوکراین» هشدار داد.

به گفته او که معاون بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس نیز هست، «اگر روسیه به اوکراین حمله و یک رژیم آلت دست (خود) را در اوکراین بر سر کار بیاورد، عواقب اقتصادی شدیدی در انتظارش خواهد بود».

این مقام ارشد انگلیس که پیش از این در دولت بوریس جانسون وزیر خارجه این کشور بود، اعزام نیروهای نظامی انگلیس به اوکراین را «بسیار بعید» توصیف کرد.

اظهارنظر دومینیک راب درباره اوکراین و روسیه در شرایطی مطرح شده که مقام‌‌های کشورهای غربی بارها مدعی تدارک مسکو به منظور حمله به اوکراین شده‌اند اما روسیه این ادعا و اتهام‌زنی‌ها را رد کرده است.

مقام‌های انگلیس و آمریکا در روزهای اخیر از افزایش کمک تسلیحاتی به اوکراین هم خبر داده‌اند و بر همین اساس، اخیرا انگلیس موشک‌های ضد تانک به کی‌یف فرستاد.

لندن علاوه بر این، تعداد ۳۰ نیروی نظامی ویژه انگلیسی را به منظور «آموزش» نیروهای مسلح اوکراین جهت استفاده از سلاح‌های جدید اهدایی به کی‌یف فرستاد.

پیشتر، «جیمز هیپی»، معاون وزیر دفاع انگلیس گفته بود که این کشور چندین هزار موشک ضد تانک به اوکراین ارسال کرده است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها